PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Cumhurbaşkanı: Tabipler Birliğiyle İlgili Gerekirse Yasal Düzenleme Yapılacak

Türk Tabipler Birliği Genel Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın TSK hakkındaki iddiaları sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan “gerekirse yasal düzenlemeyle bu ismin değişmesini sağlayacağız” dedi.

Gündem 24.10.2022, 21:23 25.10.2022, 14:05 Cansu Polat
Cumhurbaşkanı: Tabipler Birliğiyle İlgili Gerekirse Yasal Düzenleme Yapılacak

Türk Silahlı Kuvvetlerine iftira atan Türk Tabipler Birliği Başkanı Fincancı’ya tepkiler gelmeye devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kabine toplantısının ardından yasal düzenleme işareti geldi.

Cumhurbaşkanı Türk Tabipler Birliği’nin isminin değişmesi için gerekirse yasal düzenleme yapılabileceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı kabine toplantısının ardından şu açıklamayı yaptı:

"TTB başkanıyla ilgili yargı harekete geçmiştir. Gerekirse yasal düzenlemeyle bu ismin değişmesini sağlayacağız. Bakanlarımıza, Tabipler Birliği başta, meslek örgütlerinde yeni bir yapıya geçilmesine yönelik mevzuat çalışmalarının hızlandırılması talimatını verdim. Tabipler Birliği Başkanı ile ilgili yargı harekete geçmiştir. Bu ismin (Türk Tabipleri Birliği) gerekirse yasal düzenlemeyle değiştirilmesini sağlayacağız."

Yorumlar (5)
Hemşire sağlık personeli 2 ay önce
Düzenleme acilen yapılmalı tabipler birliği acilen TERÖR ÖRGÜTLERİ LİSTESİNE ALINMALI.
T akbulut 2 ay önce
Askerliğimi Sarıkamış ta yaptım şerefli türk silahlı kuvvetleri de geçen 18 ayım var keşke hrp ömür boyu o üniformalı çıkarmadan ancak şehit lerin emanet ı bu vatanda hainleri yargı eliyle cezalandiracaksin vatandaşlıktan atacaksın pezevengi türk silahlı kuvvetleri bu piçler için şehit olmuyor bu piçler gitsinler defolsun lar ne demek kimyasal silah yavşak sen hangi ülkenin vatandasisin o teröristler geberip gitmedik yarın askerlerimizi sehid etmeye devam edecekler ben askerim canımı bu vatana veririm normalinde memurum ancak her türk asker doğar sözüne atfen ölene dek askerim askerim şeref ve onur duyuyorum ordumuz tsk ile bu hainler defolup gidecekler ülkemide teröre zerre geçit yok pkk severlere bor sözüm var bu dan böyle pkk tek başına deneyin ibne abd metresi dönek pkk piçleri deyin içerde 100 tane pic kalmış ya teslim olurlar yada geberir ibne pkk lilar bu ülkede terör sevicilerede yer yok
doğrucu davut 2 ay önce
Bu kadın derhal vatandaşlıktan çıkarılmalı
Hakkı 2 ay önce
İsim değişikliği neyi değiştirecek acaba. zihniyet değişmedikçe.....
Hemşire sağlık personeli 2 ay önce
Acilen yasal düzenleme yapılıp tabipler (teröristler) birliği acilen terör örgütleri listesine alınmalı.