PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Cumhurbaşkanı Memurların Merakla Beklediği 2 Konuya Değinmedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamasında memurların merakla beklediği 2 konuya değinmedi.

Gündem 06.09.2022, 20:33 Cansu Polat
Cumhurbaşkanı Memurların Merakla Beklediği 2 Konuya Değinmedi!

Kamu personeli ile ilgili “memur maaşlarını yükselteceğiz” açıklamasını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hangi enstrümanlarla bu yükseltmeyi yapacağına ise değinmedi. Bununla ilgili detaylı haberi BURADAN okuyabilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı açıklamasında başta öğretmenler olmak üzere tüm kamu personelinin merakla beklediği 2 konuya ise hiç değinmediği görüldü.

Birinci Konu: Hazırlık Ödeneği!

Dün yapılan kabine toplantısında hazırlık ödeneğinin ele alınması bekleniyordu. Özellikle Eğitim Bir Sen tarafından yapılan bazı açıklamaların ardından öğretmenler de bu yönde beklenti oluşmuştu. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı dinleyenler beklentilerinin boşa çıktığını gördü.

İkinci Konu: Maaş Promosyonları!

Cumhurbaşkanının değinmesi beklenen bir diğer konu ise düşük miktarlı maaş promosyonlarıydı. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan, memurların promosyonlarla ilgili beklentilerini de boşa çıkardı.

Düşük miktarlı maaş promosyonu sözleşmelerinin tek maddelik bir geçici kanun maddesi düzenlemesiyle kaldırılmasının kamu kurumu yöneticilerinin elini güçlendireceği biliniyor Gerçekten de, kamu kurumu yöneticileri düşük miktarlı maaş promosyon sözleşmelerini "başıma bir iş gelir" korkusuyla fesih etmeye yanaşmamaktadır. Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'in bu konuda insiyatif alıp kabineyi bilgilendirmesi durumunda, daha hızlı karar alınabilirdi. Ancak bu konuda da bir hazırlık yapılmadığı ve kabinede bu konunun görüşülmediği yapılan açıklamayla anlaşıldı.

Yorumlar (8)
kadır 1 ay önce
Eğitim yardımı öğretmenlere değil VELİLERE yapılmalıdır.
Akıl ve mantıkdışı uygulama kaldırılmalıdır.
m.turhan 1 ay önce
hangi öğretmen amacına uygun kullanıyor...amacına uygun kullanılmadı zaman helal olmaz....diğer memurlara neden verilmez..işe gitme ödeneği... okullarda a4 kagıdı ve temizlik malzemesi için para toplanıyor ...
Hor görme 1 ay önce
Toplumda herkes bir diğerinin 3 kuruşuna göz dikiyor. Komşunun tavuğu kaz görünür tabi. Öğretmen hemşireye özenir, hemşire öğretmene özenir. İkisine de sorsan halinden memnun değildir. Kimse sorsan memnun değil zaten :) Herkes birbirinin işini yapsın memnun olsun bari :)
VHKİ 1 ay önce
verdikleri ödenek okula alınacaksa okullara temizlik malzemesi alsınlar aidat toplamasınlar aldıkları parayla alacakları temizlik malzemesi 3 sene yeter
SAĞLIKÇI 1 ay önce
Promosyonu yenilemeyen banka müdürleri görevden alınsın. Merkez bankası başkanları kaç kez görevden alındılar.
4bli 1 ay önce
Sözleşmeli personel konusunada deginmedi o beklentide vardı tabi sizin ici onemli değil haber değeri düşük sonucta
Vatandaş 1 ay önce
Yetti artık bankayı mi tutuyorsunuz memurunuzu işçiniz imi yüzde 505kar elde etmiş bankalar promosyon için kanun mu yönetmelik mi ne çıkarıyorsunuz çıkarın artık her şeyi Cumhurbaşkanı mi yapacak bu ülkede
kamupersoneli 1 ay önce
Sayın Başkanım promosyonlar ı Bakanlıklar yapsın açık artırmayla en düşük rakamı bakanlıklar belirlesinler kim çok daha iyi şartları verirse o alsın bu kadar basit il müdürleri zan altında kalmasın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?