PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Çalışanlara 2 Müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çalışanlara yönelik verdiği 2 müjdesinde yemek kartı zorunluluğunun kaldırılacağını ve nakit yemek bedeli tutarlarının vergi istisnası kapsamına alınacağını söyledi.

Gündem 26.09.2022, 10:31 26.09.2022, 11:57 Cansu Polat
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Çalışanlara 2 Müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan yemek kartı zorunluluğunun kaldırılacağını söylerken, “yemek ödemelerinde restoran, lokanta ve yemek kartı kullanma zorunluluğunu kaldırıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Erdoğan nakden ödenen yemek bedeli tutarlarında ise nakit yemek bedeli tutarlarının ise vergi istisnası kapsamına alınacağını söyledi.

Çalışanlara 1000 liralık destek vergiden muaf olacak

Erdoğan ayrıca, işverenlerin çalışanlara elektrik, doğalgaz ve ısınma desteklerinin 1000 liralık kısmının gelir vergisinden, sigorta prim kesintisinden muaf tutulacağını açıkladı.

Yorumlar (7)
... 2 ay önce
Hangi çalışanlardan acaba
Hemşire 2 ay önce
E bize ne admin
Vatandaş 2 ay önce
Gerçekten büyük müjde ne kadar mutlu oldum anlatamam. Her müjdenin arkasında acı bit gerçek oluyor nedense...
... 2 ay önce
Belediyeler hükümetten cömert yeminle
Kamuçalışanı 2 ay önce
Herkese iyi herşeye tamamda sabit ücretliler e hiç birşey yapılmadı çok alana % delik de çok zam az alana az zam ve herseyin fiyatı en az 3 kat atttı sabit ücretli enflasyon farkı ile 42.5 arttı remmuzdan önceki maaşı.la ekmek 2 yl iken 3100 ekmek alabilirsen şimdiki maaşıyla 2100 ekmek alabiliyorum bunları bay Kemal de demiyor bayan meralde ben 1000 ekmeğim azalmış onu soruyorum sizde hesaplayın hesap ortada
÷÷÷ 2 ay önce
YETMİYOR BAŞKAN YETMİYOR
yalan mı? 2 ay önce
3600 ek göstergeyi kime verdiniz biz alamadık sizin haberiniz yok galiba 2008 sonrası göreve başlayan memurlar ek göstergeyi alamaz size yalan söylüyorlar siz de bürokratlarınızın söylediği yalanı tekrar ediyorsunuz ortak oluyorsunuz uyanın yoksa sandıkta bedel ağır olacak