Cumhurbaşkanı Erdoğan: Arabada Sigara Yasaklanmalı!

Ak Partinin MKYK toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ticari araçlardan geçerli olan ama uygulamada sıkıntı yaşanan sigara yasağının şahsi araçlar içinde geçerli olmasını, sigara yasağına uymayanlar hakkında ceza uygulanmasını sağlayacak yasal düzenlemenin yapılması hakkında talimat verdiği öğrenildi. Mevcut uygulamaya göre, özel araçların sürücü koltuğunda oturanlar için sigara yasağı var ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Özel araçlarda da sigara tümüyle yasaklanmalı" dedi.

Gündem 20.09.2019, 10:47 20.09.2019, 11:43
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Arabada Sigara Yasaklanmalı!

Cumhuriyet Gazetesinden Emine Kaplan'ın haberine göre AK Parti MKYK toplantısında Suriye'deki gelişmelerle ilgili bilgi veren Erdoğan, 29 büyükşehir belediye başkanıyla yaptığı toplantıya ilişkin "Kamu yararı gözetilen her işi destekleyeceğiz" diye konuştu. Erdoğan, Adalet Bakanlığı'nın yargı reformuyla ilgili çalışmalarının bir an önce bitirilmesi gerektiğini kaydetti.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yeni oluşumları isim vermeden eleştiren Erdoğan, "Biz odağımıza kaybetmeyelim, kardeşliğimize sahip çıkalım" dedi.

Toplantıda sigara yasakları da gündeme geldi. Başından geçen bir olayı anlatan Erdoğan, "Fahrettin Altun'la bir programa giderken trafikte bir araba gördüm. İçinde çocuklar vardı ve babaları şoför koltuğunda sigara içiyordu. Böyle şey olmaz. Niye bunlara ceza verilmiyor? Özel araçlarda da sigara tümüyle yasaklanmalı" diye konuştu.

Şu anki düzenlemeye göre; sigara yasağı, özel araçların sürücü koltuğunda oturanlar için söz konusu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?