Çıtkırıldım Hemşirelerden Sağlık Bakanına Haksızlık Manşeti!

"Hemşireler Gününde" Hatırladığı mesajı alıntılayarak "Hakkımda özür kampanyası başlatmışsınız, doğru mu?" diyerek kendisine yönelik eleştirilere twitter aracılığıyla cevap veren Bakan Koca'nın paylaşımı sonrasında TBMM'de vekillere alkışlattığı sağlık çalışanlarını bu kez vatandaşa yuhalattı.

Gündem 11.08.2020, 07:05 13.08.2020, 07:41
Çıtkırıldım Hemşirelerden Sağlık Bakanına Haksızlık Manşeti!

Durumdan vazife çıkaran Samsun'da sözümona bir Basın Kuruluşu ise "Çıtkırıldım Hemşirelerden Sağlık Bakanına Haksızlık! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı üzdüler: " diyerek yalakalıkta zirve yapan manşetle konuyu vatandaşa duyurdular.

BAKAN ALINGAN - SENDİKALAR SESSİZ: MAĞDUR YİNE SAĞLIKÇILAR

Yetkili - Yetkisiz sendikaların sessiz kaldığı Bakan Koca ve Sağlık Çalışanları arasında yaşanan gerginlikte ise olan yine her zamanki gibi sağlık personellerine oldu. "Çıtkırıldım" tabiri ile 6 aydır koronavirüsle bıkmadan usanmadan insan üstü çabayla mücadele eden sağlık çalışanları halka aşırı hassas, güçsüzlüklere dayanıksız anlamlarına gelen çıtkırıldım olarak takdim edildi. Peki bu durumun oluşmasının sebebi kim?

Koronavirüs salgını nedeniyle gece gündüz özveriyle görev yapan sağlık personeline Hem Bakan Bey tarafından hemde bir kısım basın tarafından reva görülen bu muamele karşısında sendikalar yine mi sessiz kalacak merak konusu. Her fırsatta Bakan Bey'e teşekkür twitleri atanlar, sağlık ekip işidir, bizi ötekileştirmeyin, bir teşekkürü çok görmeyin serzenişinde bulunan sağlık personellerine Bakan Beyin verdiği cevabı da (!!) anlamakta güçlük çekiyoruz.

Covid-19'a karşı gece gündüz mesai gözetmeksizin özveriyle çalışan sağlıkçıları hekim - hekimdışı diye BÖLMEK, 39 branştan oluşan bu kahramanlara HEPİNİZLE AYRI AYRI GURUR DUYUYORUM demek çok mu zordu? Sağlıkta dönüşüm yada sağlık sistemimiz diyerek her fırsatta övündüğünüz SAĞLIK, hangi personellerin sayesinde bugün övünç kaynağınız?

İŞTE O HABER;

TIKLAYIN

HAVUZDAN DEĞİL TULUMDAN BU ISLAKLIK!

Çıtkırıldım dediğiniz sağlık personelinin şuan durumu alın terini de aştı artık, denizden ya da havuzdan değil tulumdan sonraki durum bu.

Sağlık çalışanları bir şekilde seslerini duyurmaya çalışıyor. 

Kimse bilmiyor ama biz sağlık çalışanları annelerimizin babalarimizin kardeslerimizin evlatlarimizin gözünün önünde onlara hissettirmemeye çalışırken sessiz sessiz tükeniyoruz.

Yorumlar (7)
Zafer Nida 3 ay önce
254 bin üyesi olan mıy mıy sendika sağlık-sen olduğu sürece ne Sayın Koca, ne de gelecek olan bakanlar tulumdan dolayı elbisesi ıslanan sağlık çalışanlarını asla görmeyecektir. Altlarında son model arabalarla günlerini gün eden "haklarımızı haram ettiğimiz sağlık-senciler" sağlık çalışanlarının sesini duyurmadığı için maalesef maaşlarımız çok yakında Türk-İş'in açıkladığı "AÇLIK SINIRININ" altına inecek.
Vatandaşın önüne atildik 3 ay önce
Doğru bir tespit.twiterde iki günde bir etkinlik oluyor saglikcilara ,millet ne para göz çıktınız diyor.yiprandigimiz maddi zarara ugradigimiz yetmedi.insanlarin gözünde paragöz olduk
Var adı altında yokların ülkesi 3 ay önce
Herkes kendine yakışanı yapıyor zira ben ne düşünen bir siyasetçi ne de adaletli bir yönetici gördüm Sadece büyük yalakalar, bunca hak geçmez boğazdan
Murat reis 3 ay önce
Benim anlamadığım bu ibne gazetecilere ne oluyor, ne yapmışlar bu ülke için hemşirelere saldırıyorlar
Kürşat 3 ay önce
O web sayfasının sahibi samsun sağlık-sen başkan yardımcısının arkadaşı (doktor olan). Mesajı aldınız umarım
kuzey kutbu 3 ay önce
Ben diyorum sendikalardan istifa edelim.Herkes görsün
Murat reis 2 ay önce
Siz burnunuzu delikten dışarı çıkaramazken fedakar sağlıkçılar sizin için öldüler hastalandılar be utanmadan çıtkırıldım utanmadan çıtkırıldım falan diyorsunuz haysiyetsiz şerefsizler
15
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?