Bugün Bu İlde Kadın Sağlık Personelleri Mesai Yapmadı!

Eskişehir İl Ambulans Servisi Başhekimliği ve bağlı birimlerde bugün kadın sağlık personeli görev yapmıyor.

Gündem 08.03.2021, 22:00 08.03.2021, 23:11 Güler Sağlam
Bugün Bu İlde Kadın Sağlık Personelleri Mesai Yapmadı!

Geçen yıl 8 Mart’ta ilk kez yapılan uygulama bu yıl da kararlılıkla sürdürülüyor. Tüm acil sağlık hizmetleri istasyonlarında kadınlar yerine görevi erkek çalışma arkadaşları devralıyor. 

TIKLAYIN

Eskişehir İl Ambulans Servisinde kadının gücüne, değerine ve önemine dikkat çekmek için sürdürülen bu uygulama kapsamında bu yıl 14.30’da çevirimiçi bir toplantıda bir araya gelen Eskişehir İl Ambulans Servisinde görevli kadın personelin konuğu Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Uzm.Dr. Semih Korkut oldu. Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Uzm.Dr.

Semih Korkut; bu güzel ve anlamlı etkinlik için teşekkür ederken sahada çalışan kadın arkadaşlarımızın sorunlarını dinledi. 

Keyifli bir sohbet havasında geçen toplantı 30 dakika sürdü. Eskişehir İl Ambulans Servisi Başhekimliği ve bağlı birimlerde görev yapan kadın personel hem bu güzel uygulama hem de Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Uzm.Dr. Semih Korkut’un samimi ilgisi için teşekkür etti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
CovidAcil 1 ay önce
Ne kadar saçma hatta çok saçma. Hem kadın erkek eşit diye ortalığı ayağa kaldıracaklar hem de çalışmayacaklar. İki yüzlülük âdeta!
..... 1 ay önce
Kes sesini salak saçma konuşma.ANGUT.
.
KRALX 1 ay önce
KADIN İLE ERKEK HİÇ BİR ZAMAN EŞİT OLMADI, OLAMAZ. ERKEK ERKEKTİR, KADIN İSE KADINDIR. KİM KENDİNİ BİLİRSE O İYİDİR. ÜSTÜNLÜK YOKTUR. ÜSTÜNLÜK SADECE TAKVADADIR.
KRALX 1 ay önce
DEVLETİMİZ DE BİR ZAHMET YETKİLİLERİ HEMEN GÖREVLENDİRİP KADININ GÜCÜNÜ BAHANE EDEREK MESAİYİ BİLEREK AKSATMA VE ASKIYA ALMA CEZASINI DERHAL BU KADINLARA UYGULASIN Kİ ONLAR DA DEVLETİN GÜCÜNÜ GÖRSÜN. BİZ MESAİ YAPARKEN SİZ ORADA KENDİNİZCE KADININ GÜCÜ DİYE BİR SOYTARILIK YAPARAK GÖREVİNİZİ ASKIYA ALAMAZSINIZ. ŞAHSEN HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.
3
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?