Bu İldeki Hastanelere Soruşturma Başlatıldı!

Türk Tabipleri Birliği Başkanlığı ve Samsun Tabip Odası'nın yaptığı şikayet sonrası, Rekabet Kurulu ikisi ülke çapında faaliyet gösteren zincir hastane gruplarına bağlı olmak üzere 4 hastaneyle ilgili soruşturma başlattı.

Gündem 12.09.2020, 17:57 12.09.2020, 23:45
Bu İldeki Hastanelere Soruşturma Başlatıldı!

Samsun'da bulunan ve ikisi ülke çapında faaliyet gösteren zincir hastane gruplarına bağlı olmak üzere 4 hastane, ortak bir karar ile ameliyatlarını bu hastanelerde yapmak durumunda olan muayenehane hekimlerine karşı 'ameliyathane kullanım ücretlerini' yüzde 382 oranında artırmıştı. Türk Tabipleri Birliği Başkanlığı ve Samsun Tabip Odası'nın yaptığı şikayet sonrası, Rekabet Kurulu söz konusu hastaneler ile ilgili soruşturma başlattı. 

TIKLAYIN

OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ

Samsun Tabip Odası Başkanı Neslihan Funda Furtun konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Haziran ayı içinde Samsun’da bulunan özel hastanelerin Covid-19 salgınını gerekçe göstererek cerrahi ücretlerde yüzde 400'e yakın artış yapması ulusal çapta büyük tepkilere sebep olmuştu. Bunun üzerine gerek Türk Tabipleri Birliği gerekse bireysel başvurular sonucunda, Rekabet Kurulu durumu soruşturmaya değer buldu. Tüm özel hastaneler eş zamanlı olarak ani baskınla soruşturulmaya başlandı. Samsun Tabip Odası ve bünyesinde yer alan Serbest Hekimler Birimi olarak tekelleşmenin  yasalarımızda suç olarak görülmekte olduğunu hatırlatıyor, bizler bu durumun takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?