Bu İlde Aile Hekimliği Çalışanlarına Soruşturma Açıldı!

Koronavirüs süresince covid pozitif ve temaslı hasta arayan aile hekimliği çalışanlarına Kocaeli'de Valiliği ve Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma açıldığı iddia edildi.

Gündem 18.09.2020, 09:20 18.09.2020, 09:31
Bu İlde Aile Hekimliği Çalışanlarına Soruşturma Açıldı!

Kocaeli Darıca Kaymakamlığı aracılığıyla İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından evdeki hastaların telefonla aranması konusunda iddia göre soruşturmalar açıldı. Yerel basına yansıtılan haberlere göre, Aile hekimleri asli görevimizi yapıyoruz, aksatmadan yerine getiriyoruz ancak günlük işlerimizin yoğunluğunun yanında birde telefon sekreterliği de yapmamız isteniyor açıklamasında bulundukları görüldü.

TIKLAYIN

Hasta muayenesi, gebe, bebek, çocuk takipleri, aşı takipleri, pansumanlar, enjeksiyonlar, raporlar gibi filyasyon ekiplerinin yapması gereken Aile Hekimliği çalışanlarının üzerine verildiğini,birçok hekimin bu işi yapmaya başladığı ancak sonrasında telefonlarda uygun olmayan cevaplar verilmesi, telefonların açılmaması, takipli sayının gün geçtikçe artmasından dolayı, telefonla aramaktan asli işlerini yapamamaya başladıkları da yerel basına aktarıldı.

Sağlık Bakanlığı’nın bu işi gönüllük esasına dayandırmıştır denilen yerel haberlerde hafta sonu tatili hakları olmasına rağmen, haftanın her günü aramaların istendiği, moral ve motivasyonu zaten düşmüş olan Aile Hekimliği çalışanlarının, pandemi zamanında motivasyonlarının yükseltilmesi gerekirken, görevleri olmayan bir işi yapmadılar diye haklarında soruşturma açıldığı söyleniyor denildi.

Yorumlar (1)
Sag.mem 1 ay önce
Doğru ben sağlıkçıyım iki kere covit 19 a yakalandım ilkinde 8 ci gün telefonla arandım ikincisinde hiç aranmadım bakan beye yalnış bilgi veriyorlar bence sağlık bakanlında sıkıntı var ben filyasyon yapan görmedim
15
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?