Bu Aile Sağlığı Merkezi'nde Grev Yapılmaktadır...!

Temmuz ayında yürürlüğe giren Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği'ne karşı çıkan aile hekimleri, 1 Temmuz'da yürürlüğe giren Yönetmeliği protesto etmek için işi bırakma kararı aldı.

Gündem 16.08.2021, 22:08 17.08.2021, 02:43 Zeynep Elmalı
Bu Aile Sağlığı Merkezi'nde Grev Yapılmaktadır...!

Ülke genelini derinden sarsan sel ve yangınların izleri silinmeye devam ediyor. Ekosistemin ve onlarca insanın hayatını kaybettiği afet bölgelerinde bir çok sağlık ekibi insanların hayatlarını kurtarmak için cansiparane görev yapıyor. Canla başla görev yapan birçok sağlık ekibinin yanı sıra Temmuz ayında yürürlüğe giren Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği'ne karşı çıkan aile hekimleri ise ülke genelinde iş bırakma kararı aldı.

Bu doğrultuda Sakarya genelinde bulunan 98 aile hekimliği noktasından bir çoğu iş bırakarak kapılarına kilit vurdu. Korona virüs ile mücadele kapsamında aşılama çalışmaları devam ederken aile sağlık merkezlerinden aşı randevusu alan birçok vatandaş, kapılarına asılan 'Haksızlık varsa biz yokuz' yazılı kağıtları görünce evlerine dönmek zorunda kaldı.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Aile hekimliklerinin grevi, hastaların ve aşı olmak isteyen bir çok kişiyi mağdur etti. Bu durum üzerine Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü ise hastaların ve aile sağlık merkezinde aşı olmak için günler öncesinden randevu alan vatandaşların mağduriyeti sonrasında kapalı olan aile sağlık merkezleri hakkında tutanak tutmaya başladı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
hemşire 4 ay önce
tüm aile hekimleri işten atılmalı bak bir daha protesto falan yapıyor mu görelim

vatan hayinleriiiii
çok üzücü 4 ay önce
Maalesef hain yazmayı da bilmiyor, onu da yanlış yazmış. Ben bu yazıları yazan kişinin hemşire olduğuna inanmıyorum. Sağlık sektöründeki bir insan böyle bir şey yazamaz.
Sağlık 4 ay önce
Hepsini işten atıp ne yapacaksın? Yerine kimi koyacaksın? Sen mi hasta bakacaksın yoksa :D
vatandaş 4 ay önce
tüm hekimlerin başımızın üstünde yeri var, sen kim oluyorsun ki bizim hekimlerimize vatan haini diyorsun, haddini bil. Atatürk zamanında "beni Türk hekimlerine emanet ediniz," diyor. Sen gelmiş haklarını aradıkları için hekimlerimize iftira atıyorsun.
Üzücü 4 ay önce
Hain yazmayı bilmiyorsun. Hakkını arayan insanları eleştirmeye kalkıyorsun zavallı
10
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?