Bir Sağlık Çalışanının Kaleminden Yaşananlar: Fırsatçı Gibi Lanse Edildik!

İzmir'de görev yapan Önder İnce isimli bir sağlık çalışanı arkadaşımızın facebook'ta paylaştığı ve pandemi sürecinde sağlık çalışanlarına dayatılan mağduriyetleri özetlediği yazısını yorumsuz paylaşıyoruz.

Gündem 31.08.2020, 23:00 01.09.2020, 10:28
Bir Sağlık Çalışanının Kaleminden Yaşananlar: Fırsatçı Gibi Lanse Edildik!

"Pandemi başlangıcında gönüllü olarak geldiğim Covid biriminde son nöbetimi tutuyorum bu gece, tekrar nasip olur mu bilmem. Buraya başlamadan önce tek kalem maaş, kadro, 3600 ve daha bir çok özlük hak taleplerimiz, beklentilerimiz vardı. Kamudaki en düşük memur maaşını alanlar isteklerimiz çok değildi ama araya pandemi girince fırsatçı gibi lanse edildik.

Maddi bir beklentiyle gelmediğim bu birimde bakanın açıklamasıyla (adeta emek içinden emek seçilerek) 3 kez 300-500 tl arası aldığımız ek ödemeyle milletin gözünde zengin ilan edildik. Halen daha bu ödemeyi bile alamadığını duyuyorum bazı arkadaşların.

Şu an bir çok arkadaşımız tükenmiş durumda ama bu tükenmişliğin en büyük sebebi, anlaşılamamak, hakkın iadesinin yapılmamasıdır. Biz çok çalışmaktan değil adaletsizliklerden tükeniyoruz. Peki bunca şey yaşanırken sendikalar ne yaptı diye soranlara cevap verebilecek bir babayiğit tanıdığı olan var mı ? Genel merkezler bu süreçlerin neresinde rol aldı? Ne yaptı? Ne tür eylemlerde bulundu ? Kimse kendisini kandırmasın sendikaların genel merkezlerini bu süreçte daha iyi tanıma fırsatı bulduk kim neymiş tanıdık gördük. Onlara şöyle bir tavsiye de bulunmak istiyorum. 3200 tl maaşla yaşamayı unutmuşlar. Bir kaç ay maaşlarını meslektaşlarının seviyesine çeksinler. Gece nöbetlere gitsinler , covid hasta bakıp sevdiklerine sarılmayı denesinler. Tüm masraflarını da o maaştan karşılasınlar.

Damdan düşmemişler ki damdam düşeni anlasınlar... Görevini hakkıyla yapan üyelerini yalnız bırakmayan şube başkanlarımıza selam olsun.

TIKLAYIN

Söylenecek söz çokta adabım izin vermiyor. Müslümana yakışır bir hareket değil biliyorum ama hakkımı helal edemiyorum, vicdanım izin vermiyor."

Önder İnce

Yorumlar (8)
Emrah 2 ay önce
Doğru söze ne denir ki bilemedim...
Ayşegül 2 ay önce
KİMSE HAKKINI HELAL ETMİYOR .
Önder ince 2 ay önce
adımı da verebilirdiniz kimseden korkum yok doğruları yazdım
Tolga SAĞLIK Erkek hemşire 2 ay önce
Bir zamanlar hal hatır soranlar şimdi bizden kaçıyorlar Evcil hayvan edinmek istedik evimize bir dost ilk başta tamam dediler sağlıkçı olduğumuzu öğrenince telefonları yüzümüze kapattılar telefonlarımızı engellediler İnsanlık adına canımızı ortaya koymuşken bizim insanlığa işlediğimiz suç nedir ki bu tür davranışlara mazur kalıyoruz Suçumuz nedir acaba ? Bu ve bunun gibi Hergün o kadar Üzücü onur kırıcı olaylar yaşıyoruz ki yazık ????
DSGLIK 2 ay önce
ALKISLIYORUM...
İdris 2 ay önce
Arkadaşımız "bunca şey yaşanırken sendikalar ne yaptı diye" diye sorumuş.Ben cevaplayayım sağlık-sen'in ne yaptığını?
-Genel başkan audi'siyle izmir,trabzon,ahlat gezip, oralarda yemek yiyor.TRT'ye gezi programı yapacağı da söyleniyor bu ara
-Genel başkan yardımcıları wanted
-Şube başkanları tatilde.(Antalya,Bodrum,Marmaris) Tatilde olmayanlarda genel merkezden gönderilen uyduruk açıklamaları okuyup, evlerinin balkonunda çay içiyorlar.
-İşyeri temsilcileri hastanelerde, müdürlüklerde döner sermaye en çok hangi birimde alınıyorsa oraya kendilerini yazdırma derdinde.yeter ki konu "para" olsun.
Maalesef sağlık-sen denilen sendika sağlık personelini yok sayarken ses sendikası geçen gün d.bakır'da "sesimizi duyun" derken, Türk Sağlık-Sen'de yarın tüm ülkede sesimizi duyurma peşinde.
Sonraya Bırakma! 2 ay önce
Malum, durum ortada sağlık çalışanlarının ara ara gazını almak için sendika yetkilileri ya basın açıklaması yada sosyal medya aracılığıyla açıklama yapıyorlar, kendileri de her şeyin farkında ama sorumluluk hepimizde hiç yarına bırakmadan herkes üyesi olduğu sendikadan istifa etsin bakın bakalım, o zaman nasıl hak aramaya gererler, SONRAYA BIRAKMA!
smçevik 2 ay önce
Sendikalar bizim paralarla toplantı seminer vs. adı altında lüks otellerde günlerini gün ettiler, yarına bırakmadan hemen bugün istifayı vermek lazım. arpalık olmuş sendika merkezleri. muslukları kapatmak lazım.
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?