PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

‘Beynimdeki Çipi Çıkaracaksın’ Diyerek Doktoru Silahla Tehdit Etti!

Elazığ’da görevi başında bir hekimi silahla tehdit ederek beynindeki çipi çıkarmasını isteyen hasta tutuklandı.

Gündem 10.08.2022, 11:26 Cansu Polat
‘Beynimdeki Çipi Çıkaracaksın’ Diyerek Doktoru Silahla Tehdit Etti!

Özel bir hastanede nöroloji uzmanı olarak görev yapan Oktay kapan dün hastanede belindeki silahı göstererek kendisini tehdit ettiğini öne sürdü hastası hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu sonrası emniyet güçleri tarafından gözaltına alınan hasta, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının akabinde çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

Silahla tehdit edilen doktor Anadolu Ajansına yaptığı açıklamada; hastanın 9 ay önce yakınları tarafından hastaneye getirildiğini, “hocam beyninde olduğunu düşünüyor, olmadığını ispatlar mısınız?” talebi üzerine üzerine hastaya MR çekildiğini anlattı.

Kapan, "MR sonuçlarına göre başında herhangi bir yabancı cisim olmadığını gördüm. Bunu söyleyince bana çok ciddi tepki gösterdi, hakaret etmeye başladı." dedi.

- "Bana 'Bu çipi artık çıkaracaksın' dedi"

S.D'nin daha sonra da kendisini tehdit ettiğini ileri süren Kapan, dün 14.00 sıralarında polikliniğe geldiğini ve aynı iddiaları tekrarladığını belirtti.

"Bana 'Seni daha önce uyarmıştım. Bende çip olduğunu ikimiz de biliyoruz. Beni takip ediyorlar. Bu çipi artık çıkaracaksın.' dedi. Ben de daha önce baktığımızı, öyle bir durum olmadığını, tekrar MR çekmeye gerek olmadığını söyleyince elini beline attı." diyen Kapan, S.D'nin kendisini öldürmekle tehdit ettiğini ifade etti.

Kapan, üzerine gittiği S.D'ye engel olmak istediğini, çıkan arbedede darbedildiğini, sonunda silahı aldığını anlatarak, durumu Emniyet Müdürlüğüne bildirdiklerini, savcılığa da suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

- Olayın ardından yaşananlar güvenlik kamerasına yansıdı

Öte yandan, doktorun silahla tehdit edilmesinin ardından yaşananlar hastanenin güvenlik kamerasına yansıdı.

Görüntülerde, koridordaki sağlık çalışanları, hasta ve hasta yakınlarının sesleri duyarak polikliniğe doğru yöneldiği görülüyor.

Kayıtların devamında S.D'nin güvenlik görevlilerince poliklinikten çıkarılması yer alıyor.

Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?