Benimle İlgilenmedin Diye Başkan'dan Hemşireye Şiddet!

Düzce Üniversitesi Personel Daire Başkanı Mehmet K., kendisiyle ilgilenilmediğini iddia ederek hakaretler edip, hemşire Merve H.'yi darbettiği ileri sürüldü. Hemşire şikayetçi olurken, rektörlük, Mehmet K.'nın görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Gündem 27.11.2021, 01:27 Zeynep Elmalı
Benimle İlgilenmedin Diye Başkan'dan Hemşireye Şiddet!

Düzce Üniversitesi’nde Personel Daire Başkanı olarak görev yapan Mehmet K., sabah saatlerinde Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinin Acil Servisine göğüs ağrısı şikayetiyle başvurdu.

Mehmet K., kendisiyle ilgilenilmediği iddiasıyla acil serviste hakaret etti. Triyaj önünde fenalaştığını belirten Mehmet K., tekerlekli sandalyeye alınırken “Allah belanızı versin” diye bağırıp savurduğu yumruk, hemşire Merve H.’nin göğsüne denk geldi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Bunun üzerine acil serviste ‘beyaz kod’ verilerek Mehmet K. alandan uzaklaştırıldı. Hemşire Merve H. ise hastane polisi aracılığıyla Mehmet K.’den şikayetçi oldu. Yaşananları gören doktor ve hastalar da tanık olarak tutanağa imza attı.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Olayla ilgili Düzce Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada, “Üniversitemiz Hastanesi Acil Servisi’nde 26 Kasım tarihinde yaşanan şiddet olayına ilişkin olarak Rektörlüğümüzce bilgi sahibi olunmasını takiben ivedilikle ilgili hakkında soruşturma başlatılmış ve soruşturmanın selameti açısından ilgili hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri uygulanmıştır. Üniversitemiz her türlü şiddete karşı, kurumsal yaklaşımını sürdürmekte olup bu duruşunu kurum kültürünün bir parçası haline getirmiştir” denildi.

Kaynak: (Sözcü)

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
İNG 2 ay önce
HEMŞİRE RUMUZLU O.Ç TROLL NERDESİN. BAK MESLEKTAŞIN DARP EDİLMİŞ. GEL DE 2 CÜMLE KUR. YİNE DOKTOR YÜZÜNDEN OLMUŞTUR DE
Hemmmşirrreeetttt 2 ay önce
Gelmez kan...şer..ad...
-6
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?