Başkentte Sağlık Skandalı! Polikliniği Taşıdılar, Doktoru Unuttular!

Hastanelerin birleşmesi ve ardından şehir hastanelerinin açılmasıyla birlikte kamu hastanelerinde yer yer kaos ortamı yaşanıyor. Kapanan Ankara Numune Hastanesine bağlı olarak hizmet veren Sıhhiye Polikliniğinde Kalp-Damar Cerrahı olarak görev yapan doktoru eski kapanan binada unuttular.

Başkentte Sağlık Skandalı! Polikliniği Taşıdılar, Doktoru Unuttular!

Adeta ortada kalan Yrd. Doç. Dr. Melih Nebigil’e hem Şehir Hastanesinde hemde polikliniğin taşındığı eski Yüksek İhtisas Hastanesinde “yer yok” denildi. 

Ankara Numune Hastanesine bağlı olarak hizmet veren semt polikliniklerinden biride Sıhhiyede bulunuyordu. Ancak Numunenin kapatılarak Şehir Hastanesine aktarılmasının ardından, ayaktan tedavi hizmeti alan hastaların Şehir Hastanesine gitme zorluğunu ortadan kaldırmak için semt poliklinikleri kapatılmadı. Dikmende bulunan 29 Mayıs Devlet Hastanesine bağlandı. Yüksek İhtisas Hastanesinin de taşınmasının ardından Ankara’nın Merkezi olan Sıhhiye ve Kızılayda bulunan semt poliklinikleri Yüksek İhtisas Hastanesine taşındı. 

Bu taşınma kapsamında, Sıhhiye’deki Semt Polikliniğinde bulunan tüm demirbaşlar, tıbbi malzemelerin yanında KBB, Göz, Kardiyoloji, Psikiyatri, Nöroloji gibi polikliniklerde, çalışan sağlık personelleri ile beraber Yüksek İhtisas Hastanesine taşındı. 

TIKLAYIN

Ancak Kalp-Damar Polikliniğinin doktoru Yrd. Doç. Dr. Melih Nebigil, eski binada eşyalarıyla beraber unutuldu. Nebigil’in yaşadığı bu durum hastalarının da tepkisine yol açarak, alo 184 şikayet hattını arayan vatandaşlar, doktorlarının muayene hakkının elinden alındığını iddia ederek, olaya tepki gösterdiler. 

Ankara sağlıkta mevzuata uygun olmayan başka ne gibi görevlendirmeler yapılıp yapılmadığına dair örnek uygulamaların yer aldığı haber serisine önümüzdeki günlerde sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yer bulamayan Kalp-Damar Cerrahı Yrd. Doç. Dr. Melih Nebigil, 1990’lı yıllarda SSK Kalp-Damar Kliniğindeki trilyonluk yolsuzluğu ihbar ederek gündeme gelmişti.

Yrd. Doç. Dr. Melih Nebigil

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2019, 12:39

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER