Başhekim yine isyan etti: Üzülmemek elde değil

Kocaeli Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Başhekimi Mustafa Güneş, normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte sosyal mesafeyi yok sayan vatandaşlar için sitem de bulundu. Güneş, “Sosyal mesafenin korunmadığını, maskenin yüzde değil para misali cepte, tesbih misali elde sallanınca, alışveriş merkezlerinin, lokantaların vb. yerlerin mahşeri kalabalıkla çalkalandığını görünce üzülmemek elde değil.” ifadelerini kullandı.

Gündem 10.06.2020, 16:16
Başhekim yine isyan etti: Üzülmemek elde değil

Kocaeli Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Başhekimi Mustafa Güneş, normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte sosyal mesafeyi yok sayan vatandaşlar için sitem de bulundu. Güneş, yaptığı açıklamada vatandaşların maskelerini takmadığını belirterek; “Covid-19 pandemi süreci, hem sağlık kuruluşlarında hem de günlük hayatımızda atılan adımlarla normalleşme sürecine girilmiştir. Bu atılan adımlar vakaların düşüşü ve bilim kurulunun önerisiyle kararlaştırılmıştır. Acaba verilen bu kararların toplumdaki karşılığı nasıl derseniz, çok üzücü diyebilirim. Sosyal mesafenin korunmadığını, maskenin yüzde değil para misali cepte, tesbih misali elde sallanınca,  alışveriş merkezlerinin, lokantaların vb. yerlerin mahşeri kalabalıkla çalkalandığını görünce üzülmemek elde değil.”

TIKLAYIN

VERİLEN EMEKLERE ACIMAMAK ELDE DEĞİL

“Devlet olarak, millet olarak, bakanlık olarak, en önemlisi sağlık çalışanları olarak, sağlık kuruluşları çalışanları olarak aylardır verilen emeklere acımamak elde değil. Bu mücadeleyi hayatıyla, kısıtlanan sosyal hayatıyla, özlem ve ayrılıklarıyla ödeyen isimsiz kahramanların emeğine acımamak elde değil. Ey millet! Eğer inanıyorsanız bu kul hakkını ödeyemez ve helallik istemeden kurtulamazsınız. Dünyada da, ahirette de kurallara uymayıp hastane kapılarına tekrar gelip tedavi isterseniz haklar helal edilmez bilesiniz. Son nefeste kul hakkıyla ebedi mekâna gitmek istemiyorsanız lütfen kurallara uyalım, uymayanları uyaralım. Benden kısa ve özet olarak şimdilik bu kadar.” dedi.

Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?