Başhekim Hakkında Çıkan İddiaları Yalanladı!

Pandemi hastanesi olarak üç ay boyunca yoğun bir şekilde hizmet veren Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş, hakkında çıkan iddiaları yalanladı

Gündem 03.06.2020, 20:14 04.06.2020, 09:35
Başhekim Hakkında Çıkan İddiaları Yalanladı!

DARICA Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş, kendisi hakkında “İl Sağlık Müdürlüğü için kapalı kapılar arsında kulis yapıyor iddialarına cevap verdi. Güneş cevabında şu ifadeleri kullandı: “İl Sağlık Müdürlüğü için kapalı kapılar ardında kulis yaptığım belirtilmiş ve hatta Gaziantep Tabip Odası eski basın sözcüsü olan anılmış ki Gaziantep’le hiç yolum kesişmemiştir. 2016 yılı mayıs ayı itibariyle Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekimlik görevine başlamış ve 2018 yılından beri de Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekimlik görevini yürütmeye çalışmaktayım.

KASITLI YAPILDI

TIKLAYIN

Ben sadece devletimin bana verdiği görevi en iyi şekilde yapmaya çalışan, halkıma hizmeti hakka hizmeti düstur edinmiş biri olarak vefayı baş tacı edinen yaşam felsefesinde ihanet sözcüğünün adının bile asla geçemeyeceği ilkesini benimsemiş bir insanım. Bir akademisyen ve hekim olarak görevimi yapmaktan başka hiçbir arzum olmamıştır. Görev istenmez, verilir düsturuna sadık bir insanım. Daha önceki dönemde de ismim kulislerinde, benim haberim ve bu manada hiçbir girişimim olmamasına rağmen kasıtlı bir şekilde birileri tarafından gündeme alınmış ve paylaşılmıştı.

BAŞARILI YÜRÜTTÜK

Ben hiçbir zaman kapalı kapılar ardında değil, açık kapılar içinde şeffaf mekanda mücadele etmeyi prensip edinen biri olarak devletimin ve ailemin bana vermiş olduğu terbiye kurallarına göre İl Sağlık Müdürlüğü ekibinin bir parçası olarak görevimi ifa etmekten onur duymaktayım.  İl Sağlık Müdürlüğü ve hastaneler olarak pandemi sürecini başarılı olarak yürütüldüğü bir gerçektir. Yoğun pandemi döneminde bu tür haberlerin mevcut motivasyon, huzur ve insani ilişkileri bozmaktan başka faydası olamayacaktır. Dolaysıyla benim haberim dışında adıma atfedilen haberleri buradan tekrar yalanlıyorum.”

Yorumlar (1)
Seher 5 ay önce
Hangi sağlık müdürlüğü pandemi sürecini başarıyla yönetmiş.sağlık müdürleri,başkanlar,başkan yardımcıları nerede hepsi onbeş yirmi bin lira maaşlarını alıp yatıyorlar,tsm lere attılar yükü her işi TSM Ler de beş on kişi yapıyor. Sağlık müdürleri,başkanlar nerede hani..söyleyimmi hepsi evlerinde.
10
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?