Başhekim Açıkladı: Hastane Bugün Açılıyor! (2)

Bozova İlçe Devlet Hastanesi bugünden itibaren hizmet vermeye başlayacak. Müjdeli haberi paylaşan Başhekim Dr. Mehmet Fatih Aksoy " İnsanımıza hakkaniyetli, adil, mümkün olduğunca eşit sağlık hizmeti sunma çabasında olacağız" dedi.

Başhekim Açıkladı: Hastane Bugün Açılıyor! (2)

Şanlıurfa’nın Bozova İlçesinde son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılan yeni devlet hastanesi artık hizmette.

Bozova Devlet Hastanesi’nin yeni binasını ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre ERKUŞ, “Bozova halkımıza çok daha rahat, konforlu nitelikli, kaliteli ve çok daha ferah bir sağlık hizmeti sunacağız” dedi.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan Bozova İlçe Devlet Hastanesi, bugün itibariyle yeni binasında hizmet vermeye başladı. İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre ERKUŞ, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet KARA ile birlikte yeni Hastaneyi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre ERKUŞ, hizmet aksatılmadan eski Hastaneden yeni Hastaneye taşındığını, bugünden itibaren Acil Servis, Poliklinik ve tüm birimleri ile yeni Hastanede hizmet vermeye devam edileceğini söyledi. Müdür Erkuş, Hastanenin arsasını babaları Mehmet YILDIRIM adına bağışlayan Enver YILDIRIM’a, Hastanenin Bozova’ya kazandırılmasında desteklerini esirgemeyen Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin KOCA’ya, Şanlıurfa Valisi Abdullah ERİN’e, Şanlıurfa BüyükşehirBelediye Başkanı Zeynel Abidin BEYAZGÜL’e, Hastanenin kanalizasyon probleminin çözülmesinde desteklerini esirgemeyen ŞUSKİ Genel Müdürü M. Emin ÖZÇINAR’a ve Hastaneye desteklerinden dolayı Bozova Belediye Başkanı Suphi AKSOY’a teşekkür etti.

TIKLAYIN

Erkuş, Hastane ile ilgili konuşmasında, “Bozova halkımıza çok daha rahat, konforlu nitelikli, kaliteli ve çok daha ferah bir sağlık hizmeti sunacağız. Yeni Hastanemiz başta Bozova ilçemize ve Şanlıurfa’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Sağlık Bakanlığı kaliteli sağlık hizmetine kolayca erişimi için sağlık yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından proje, ihale ve inşaat aşamaları yürütülen Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde yeni devlet hastanesi tamamlandı.

1 bloktan oluşan hastane, 65 yatak kapasitesiyle, farklı branşlardan 17 polikliniği, 2 ameliyathanesi ile yarın hizmete girecek. Yoğun bakımda 4’ü yetişkin, 4’ü yeni doğan, 2’si yanık olmak üzere 46 yatak, diyaliz ünitesinde 8 yatak, palyatif ünitesinde 4 yatak yer alacak.  

Müjdeli haberi paylaşan hastane Başhekimi Dr. Mehmet Fatih Aksoy hayırlı olmasını temenni ederek "Yeni hastanemizin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bozova halkımıza hayırlı uğurlu olsun inşallah. İnsanı önceleyen, yapılan bütün yapısal dönüşümü insanın daha iyi bir sağlık hizmeti alması için gerçekleştiren bir anlayışla tüm personelimizle Hedeflerimiz ve amaçlarımız doğrultusunda hizmet vermeye çalışacağız. İnsanımıza hakkaniyetli, adil, mümkün olduğunca eşit ve sürdürülebilir bir sağlık hizmeti sunma çabasında olacağız. Hayırlı uğurlu olsun inşallah." dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2020, 20:46

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER