PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Balon Parasına Gücü Yetmeyen Doktor Kum Torbasının Yerine Geçti

Artan enflasyon sonrasında yaşanan hayat pahalılığı karşısında bir hekimin ekonomik durumunu esprili bir dille anlattığı olay sosyal medyada beğeni rekoru aldı.

Gündem 26.05.2022, 08:05 26.05.2022, 08:13 Cansu Polat
Balon Parasına Gücü Yetmeyen Doktor Kum Torbasının Yerine Geçti

Büyük bölümü iş ve gelir güvencesi olmaksızın çalışan ve iş yükü ile çalışma koşulları her geçen gün daha da ağırlaşan hekimler, Ocak 2022’de açıklanan yüzde 48’lik resmi enflasyon oranı altında zam aldı.Kamu hastanesinde çalışan bir hekime ocak ayından bu yana açlık sınırında maaş ödeniyor.

Sağlık çalışanları, özlük haklarının iyileştirilmesi ve ücretsiz sağlık hizmeti için greve gidiyor. Artan hayat pahalılığı karşısında bir hekim ise ekonomik durumunu espirili bir dille gözler önüne serdi.

Coşkun Ümit isimli bir hekim, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kapadokya’daki bir baloncu ile meslektaşı arasında geçen diyaloğa yer verdi.

İşte o paylaşım:

“Kapadokya'daki baloncuları herkes bilir.Fiyatı kişi başı 200 Euro. "Çok pahalı benim gücüm yetmez" deyince görevli: "Doktor bey bazen müşteri az oluyor balon sepeti rüzgardan sallanmasın diye kum torbası koyuyoruz.Kum torbası yerine sizi bindirir para almayız" dedi. Çok sevindim.

Tweet burada paylaşılmadan önce olayı bizzat yaşayan Kapadokya Bölgesinde iş yeri hekimliği yapan Doktor Muzaffer Evli hocamızdan bizzat telefon ile aranarak müsaade alınmıştır.”

Yorumlar (11)
Rezill 1 ay önce
3400tl bir balona vermeye kimsenin gucu yetmez bu zamanda...bu arada bircok hastane döner vermiyor.... doktorlarin maasina bu kadar takilmanizdaki sebep ne...bu kadar statulu zor bir meslektekilerin ne almasini bekliyorsunuz? Madem aclik sinirinda maas alacaksalar niye bu kadar zorlu sartlarda zor olan kazanmasida okumasida sinavlarindan gecmeside calisma sartlarida olan bir meslegi niye okusunnnnn!!!!!acikogretimden mezun olarak kazanilan bir bolum degil
Yine İşçi.. 1 ay önce
Güzel kardeşim evet bu zorlukta mesleğe en az 100 bin tl verilmesi lazım bunda zaten hem fikiriz nahoş olan durum koskoca doktorun çıkıp işçi maaşıyla,balonla,bakıcıyla,akaryakıt fiyatıyla ilgili konuşup zam istemesi...Meslek onurunun olduğu bir ünvana kişisel onurun da eklenmesi lazım bahsettiğim gibi en az 100 bin tl olması lazım uzman maaşı ve yükselerek artması lazım sonuçta insan canını emanet ediyor.
İşçi 1 ay önce
Kardeşim sende balona binme yani nolmuş bak durumu senden daha kötü olan doktorlar var mesela diyor ki yeni aldığım cip km de 3 lira yakıyor geçinemiyorum, diğeri diyor ki evde aşçı çalıştırıyorum yardımcı falan çalıştırıyorum maaşım az, diğeri diyor ki karı koca doktoruz 2 çocuğumuz var 2 bakıcı tuttuk maaşları 7 binden 14 bin yapıyor maaşımıza zam yapın... Öbür tarafta kime ne olmuş kimin s...nde pardon umurunda hey allam
doğru söyler 1 ay önce
polisi alır 12 bin öğretmeni alır 11 bin zabıtası alır 11 bin vaizi alır 10 bin astsubayı alır 14 bin bekçisi alır 9 bin işçisi alır 10 bin ama gel gör ki hemşiresi alır 7800 tl doktoru alır 13 bin tl bu tablo herşeyi anlatıyor sağlık çalışanlarının rezilliğini yazık günah yahu doğumdan ölüme bizler varız depremde selde yangında salgında darbede tatilde hafta sonlarında bayramda vbvb bizler çalışırız
doğru söyler 1 ay önce
nasıl bir hale geldik ya sözde ihtiyac sahiblerinin iş sahibi olması için istihdam için açılan taşeron işçi kadrolarına nerede zengin nerede varlıklı kim varsa çalışıyor adamların arabaları sağlık personelinden daha lüks adamlar en kaliteli en pahalı sigarayı içer en kaliteli elbiseleri giyer birde yetmezmiş gibi biz sağlık çalışanlarından doktordan hemşireden vbvb daha çok maaş alırlar bir sağlıkçı herşey dahil 7800 tl maaş alırken taşeron işçiler 11 bin tl maaş alıyorlar bu nasıl birseydir bir doktor maaşa olarak 6500 tl alırken taşeron işçiler 11 bin tl alıyorlar yaptıkları da sekreter olarak günde 50 hastanın kaydı temizlik olarak paspas vb ayaklar baş olmuş bizlerin kazandığı döner sermayeden maaşlarını tediyelerini ek mesailerini vbvb alırlar ama bizler döner sermaye alamayız biz çalışıyoruz onlar yiyor oluyor bir sağlıkçının mesai ücreti 21 tl iken bir doktorun bir eczacının mesai ücreti 26 tl iken bir işçinin mesai ücreti 34 tl
yorumcu 1 ay önce
Bence burada ilginç olan doktor arkadaşımızın balona binememesinden çok balona biniş fiyatının fazlalığıdır(yaklaşık kişi başı 3500 TL). Nedir yani balonla bizi maldivlere mi götürüyorsun alt tarafı bi kapadokya manzarası göstereceksiniz. Turistlerden para götürmeye alışmışlar onu anladık da bari bizim milletimize o fiyattan satmayın hizmetinizi yazıktır. Düştüğümüz hale bak.
Doğru soyler 1 ay önce
En az alanınız 16 bin TL alıyor daha istiyorsunuz bunun üstüne en az 2 bin TL nöbet parası hadi diyelim döner sermaye birsaz düştü ama en az 3 bin TL de döner sermaye alıyorsunuz toplamda 20 bin TL aliyorsunuz
Hekime 1 ay önce
Maaş+ sabit ortalama bir doktor için 10000 lira falan hadi 3000 lira döner diyelim (çoğu kişide yok) 13000 etti, geri kalan 7000 lira hangi ödeme kaleminden yapılıyor merak ettim açıkçası.
Hekimcik 1 ay önce
Ben döner alabilen şanslı azınlıktanım evet dönerle 20 küsür lira elime geçiyo ama benden iyi olmadığını bildiğim asistanken bana vaka danışan kıdemlim 80bin aldı özelde ben niye daha donanımlı iken alamıyorum üstelik onun 3 katı çalışıyorum, ha istifa et sen de özele geç diyecekseniz edemiyorum mecburi var,hadi etsem bile il kotasına takılıyorum bakanlık özel hastaneye izin vermiyo en verinli çağımızda böyle harcanıyoruz işte bunadır isyan edişimiz not: devletden ayrılmak için gün sayıyorum
uzm dr 1 ay önce
hadi ordan yalancı seni. 12 yıllık 1. derecede uzmanım maaş artı sabit 12.5(maaş sadece 7.5), döner de alamıyorum 3 aydır sabitlere enflasyon farkı nedeniyle hastane kar edip de döner dağıtamıyor. Pratisyen doktor da ancak 9-10 arası toplam alıyor.
drum 1 ay önce
yoksulluk sınırının 15000 tl olduğu yerde 20000 dr maaşı iyimiş.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?