Bakan Koca'ya UMKE Tatbikatına Son Anda Katılmadı

Malatya Sağlık İl Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Birimi dün saat 19.56’da servis ettiği bültende Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Cumartesi (dün) Malatya’da olacağını duyurmuştu. Ancak Bakan Malatya’ya gelmedi.

Gündem 28.07.2019, 07:06
Bakan Koca'ya UMKE Tatbikatına Son Anda Katılmadı

Malatya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli, imzası ile yapılan yazılı açıklamada, Malatya’da yapılan, ‘8. Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi Tatbikatı’ (UMKE) kapsamında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın 27.07.2019 Cumartesi günü Malatyaya gelerek Umke Tatbikatına katılacağını bildirilmişti.

Ancak, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Malatya’ya gelmediği, şu saate kadar Malatya Sağlık İl Müdürlüğü’nden Bakan’ın neden Malatya’ya gelmediği, program değişikliği ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Malatya Sağlık İl Müdürlüğü’nün bu kadar özensiz davranması şaşkınlık yarattı.

Ani program değişikliği olmuş

TIKLAYIN

Haberimiz üzerine 27.07.2019 Cumartesi saat 19.30 sıralarında İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli, yaptığı yazılı açıklamada, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın çok ani gelişen program değişikliğinden dolayı Malatya programına katılamadığını açıkladı.

Bentli yaptığı açıklamada, “İlimizde gerçekleştirilen VIII. Ulusal UMKE Tatbikatına Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin KOCA çok ani gelişen program değişikliğinden dolayı katılamadı. Bu sebeple konuyu İl Sağlık Müdürlüğü olarak kamuoyuyla paylaşma zamanımız olmadı. Tüm Kamuoyuna duyurulur” ifadelerini kullandı.

Kaynak:malatyanethaber.com.tr/

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?