PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Bakan Koca ‘SABİM’ Kaldırılacak Dedi Ama Hekimlerin Tahammülü Kalmadı

Hiçbir işlevi olmayan, özellikle hekim karşıtı call center durumuna düşen SABİM, can sıkmaya, tahammül sınırlarını zorlamaya devam ediyor.

Gündem 02.07.2022, 00:03 02.07.2022, 01:05 Cansu Polat
Bakan Koca ‘SABİM’ Kaldırılacak Dedi Ama Hekimlerin Tahammülü Kalmadı

Eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ‘ın sağlık camiasına hediyesi olan SABİM üzerinden akıl almaz şikayetler gelmeye devam ediyor.

21 Haziran‘da hekimlerle toplantı yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kaldırılacağını belirttiği SABİM, hekimlerin tahammül sınırlarını zorlamaya devam ediyor.

Sağlıkta şiddetin katalog suç kapsamına alınmasına rağmen, hekim darp eden saldırganların salıverilip, Türkiye Cumhuriyeti kanunları ile değil de ancak ve ancak Twitter mahkemesi sonrasında tutuklanabilmesi sonrasında Şırnak Cizre'de yaşanan olay hekimlerin yine kimsesiz ve sahipsiz olduğunu gösterdi.

Hastaneyi Darmadağın Edecekmiş

SABİM'i arayan hasta yakını muayene olamadığı için Ortopedi Hekimi için "Yaptıkları ş...... değil mi yani yaptıkları ş.... önde gidenidir. Ben şu an zaten az kaldı hastaneyi darmadağın ediyordum. Gene bak başıma böyle bir şey geldi gene Sağlık Bakanlığı'nı aradım. Benim sesimi kayda alın" dedi.

SABİM, Hastane Psikoloğunu Aradı

SABİM ise hastanenin psikologunu arayıp, hekimin can güvenliği için önlem alması gerektiğini söylemiş.

21 Haziran 2022 tarihinde düzenlenen "Hekimler Buluşması"nda Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın kaldırılacağını söylediği işlevsiz, hekim karşıtı bir call center olan SABİM artık hekimlerin tahammül sınırlarını zorlamaya başladı.

Yaşanan olay hekimler arasında "canımız Bakanlığa değil, Allah'a emanet" olarak yorumlandı.

Yorumlar (12)
Takipci 2 ay önce
Modernlik ve batı tarzı adına sağlık kültürü gelişmemiş toplumlara böyle uygulamalar getirilirse sonuç bu olur.
Vebali olanlar düşünsün diyeceğim ancak onların keyfi yerinde
Ömer 2 ay önce
Heralde hastaneyi ariycak ne yapmasını bekliyodunuz , hastanede polisi arar haber verir , ne kadar saçma bi haber
Yestem 2 ay önce
Haklısın valla sonuçta durumu bildiriyior günah böyle haber mi anlayışı olur
Sağlıkçılar 2 ay önce
Sağlık dışında hiçbir kamu kurumunun kendini şikayet ettirdiği bir bakanlık yok, Cimer varken ne gerek sabim e acilen kaldırılması gerekiyor,
Realite 2 ay önce
SABİM doğru uygulama
Kaldırılması hata olur Sorun şurda Ahmet e gelen şikayet idareciler tarafından işleme konmuyor , Mehmet’e gelince ise işleme konup , gereksiz suç yaratılmaya çalışıyor
SABİM vs den gelen tehditlere gelince ise , birey kendi ile kendini yakmış oluyor , mahkemeden çok ciddi tazminat alınabilir. Şiddet vs de temel sorun SABİM veya sağlık vs değil , sokaklarda aşırı öz güvenli kötü insanlar var , devlet bunlara sert yüzünü göstermeli . Hastanelerde sokağın parçasıdır , sokakta uzak durdunuz insanlara hastane de posta koymak , fırça atmak vs çok sağlıklı değil . Şiddet şiddeti doğuruyor bazen . Hekim olarak ben bile bazen hekim veya yardımcı sağlık personeli ( bunlar % 5 altı ) davranış bozukluklarından rahatsız oluyorum
Şiddet kontrolsüz gelir a kişisi kızdırır hiç suçu olmayan bir personele yansıyabilir . Kolluk kuvvetleri şiddet eylimli insanları toplumda baskılanmalı , çeteleşmelerini önlemeli . Sağlık ekibi ise hizmet sektörüne uygun hareket etmeli ve eğitilmeli . Hızlı şehirleşmenin getirdiği sorunlar aynı zamanda . Tutuklu yargılama , katalog suç vs çözüm değil Öyle psikopat uyuşturucu bağımlılar var ki hapise atılınca mutlu oluyorlar özellikle kışın Bedava yemek bedava kalacak yer vs vs
Fatih 2 ay önce
Recep Akdağın yaptığı bütün işlerden tek tek kurtuluyoruz.
Ceren 2 ay önce
Sabimin kalkması doğru değil. Kişi suçlu değilse korkacak bir şey yok gerçek her geç ortaya çıkıyor. Tüm sağlık çalışanları işini tam yapıyor diye bir şey bir cok psikopat sağlık çalışanları var her meslekte olduğu gibi bu gibi bir çok nedenle sabim kalmalıdır.
sabim kalksın 2 ay önce
ALO 184 sabim kalkmalı. zaten hasta hakları diye bir birim var.
sabim sağlıkçıları üzüyor 2 ay önce
Sağlık dışında hiçbir kamu kurumunun kendini şikayet ettirdiği bir bakanlık yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?