Bakan Koca İstifa mı Ediyor? Özür Dilediği İçin Uyarıldığı Söylenen Fahrettin Koca İstifa mı Ediyor? Yerine Gelecek İsim ise..

Ankara'da sağlık kulisleri Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a istifasını gönderdiği fısıltılarıyla çalkalanıyor. Bakan Koca'nın çok kısa süre sonra görevinden ayrılacağı iddia ediliyor.

Gündem 27.02.2021, 19:35 27.02.2021, 22:25 Güler Sağlam
Bakan Koca İstifa mı Ediyor? Özür Dilediği İçin Uyarıldığı Söylenen Fahrettin Koca İstifa mı Ediyor? Yerine Gelecek İsim ise..

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Pandemi sürecinde ilk zamanlarda kamuoyunda çok olumlu bir izlenim verdi. Zaman zaman Bilim Kurulu, zaman zaman da diğer bakanlarla görüş ayrılığına düşen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca çoğunlukla soğukkanlılığını korudu.

Geçen yılın Haziran ayında Süleyman Soylu ile görüş ayrılığına düşen ve istifa ettiği haberleri yoğunlaşan Fahrettin Koca, Erdoğan'ın devreye girmesiyle görevini sürdürdü.

Medyafaresi'nin haberine göre; aşırı kalabalık AK PARTİ Kongreleri sırasında sesi çıkmayan, ancak bu durumdan rahatsızlığı bilinen Bakan Koca, Emin Saraç'ın cenazesinde sosyal mesafe kurallarına uyulmadığına ilişkin eleştirilere özür dileyerek karşılık vermişti.

TIKLAYIN

 Bu özür nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Sarayındaki önemli bir  kişinin Bakan Koca'ya "Cumhurbaşkanımızın bulunduğu yerde özür dilemek uygun kaçmadı" diye sitem ettiği öğrenildi.

Fahrettin Koca'nın bu kişiye, "Zaten istifamı gönderiyorum" dediği kaydedildi.

İddiaya göre Koca'nın görevden affı kısa sürede açıklanacak. Koca'nın yerine de Rektör Cevdet Erdöl'ün getirileceği konuşuluyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (26)
CovidAcil 2 ay önce
Kulislere göre Ocak ayında TAVANDAN ÖDEME yapılacak dediniz, yalan haber çıktı. Bu da yalan haberdir kesin!
Anestezi tek 2 ay önce
Zahmet olacak bir defa personel için bir iyilrşitrme bir söz duymadık hep hikaye hep hikaye gelmiş geçmiş en kötü sağlık bakanı ünvanı ile anılacak personel tarafından
Ertuğrul 2 ay önce
Kesinlikle istifa etmelidir. Sağlık personeline rüşvetçi diyenlere en ufak bir tepki gösterememiştir. Kongreler toplantılar yapılırken vatandaşa evde kal diyerek çelişmiştir. Süreci üzerindeki baskı nedeniyle düzgün yürütenemiştir. Zaten bu baskı altında kim gelse çok zor. Süleyman soylu sağlık bakanı olmalı.
hemşire 2 ay önce
ya hep doktor atıyorlar yine
Hemşir 1 ay önce
Kara Gergedan denen geri zekalı kütle, hemşireleri aşağılayarak kendini yücelteceğini mi sanıyorsun? Dangalak! Önce adam ol!
Sebep 2 ay önce
Halbuki manav atamalılar; bunlar ne yaptığını bilmiyor, umarım size fırsat verilir.
Kara Gergedan 2 ay önce
Bir Dr a yar olamadın, tıbbı da kazanamadın, psikiyatra da gitmiyorsun. Senin bu hasedin, bu halin ve ucuz destekçilerinin halı nolacak be gülüm. Az çalışıp çok karşılık almaya çalışıyorsunuz ama altın her zaman altındır, alüminyumdan altın olmaz
Dunyada 2 ay önce
Sb Dr olmayan ülke varmı merak ettim.sorun Dr olması değil.sorun personeli umursamamak.son beş ayda 2 ay 1er bin TL,3 ay 0 çektim.maaslar malum.duyanda tüm doktorlar para basiyo sanir
Aaa 2 ay önce
Doğru keşke kabzımal atasalar
Sağlık memuru 2 ay önce
Bırakın gitsin biz sağlıkçılar da kurtulsun ne hayranı gördük bu gün oldu daha döner sermayesini bile alamadık oda eğer bize düşerse
ali veli 2 ay önce
Şener Şen,sağlık bakanı olsun,sağlıkçılar şenlensin:))))
Bbb 2 ay önce
Seyyanen zam haberleri ne oldu
Sartorius 2 ay önce
Ocak ayı tavandan döner umudunu hepimize aşılamıştınız. Var mı bi gelişme umudumuzu idame ettirelim mi sayın sağlık personeli haber. Net
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
8
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?