PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bakan Koca: 3600 Ek Gösterge Tüm Lisans Mezunlarını Kapsıyor! ‘Şimdi İşe Şevkle Sarılma Zamanı’ Dedi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hemşirelere verdikleri sözün daha da ileri götürüldüğünü savunarak “3600 ek gösterge düzenlemesinin tüm lisans mezunlarını kapsadığını” söyledi.

Gündem 18.06.2022, 03:35 18.06.2022, 22:00 Cansu Polat
Bakan Koca: 3600 Ek Gösterge Tüm Lisans Mezunlarını Kapsıyor! ‘Şimdi İşe Şevkle Sarılma Zamanı’ Dedi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada sağlıkta şiddet suçlarına karşı çıkarılan yasanın sağlık çalışanlarının tamamı için çıkarıldığını belirterek “yoksa farkında değil miyiz?” dedi.

Bakan koca 3600 ek gösterge düzenlemesi ile ilgili hemşirelere verilen sözün daha da ileri götürüldüünü belirtelim vaad edilen iyileştirmenin tüm lisans mezunlarını kapsadığını belirtti.

Sağlık Bakanı Koca şunları kaydetti:

* “Devlet, sağlıkta şiddet suçlarına karşı çıkardığı yasayı sağlık çalışanlarının tamamı için çıkardı. Yoksa farkında değil miyiz?

* Devlet, hekimine haksız yere tazminat ödetmediği gibi ilgili hiçbir personeline de ödetmiyor. Yoksa farkında değil miyiz?

* Hemşirelerimize verilen söz, daha da ileri götürüldü. 3600 ek gösterge düzenlemesi ile vaat edilen iyileştirme tüm lisans mezunlarını kapsıyor.

* Toplu sözleşme ile hekimler hariç, bütün sağlık çalışanlarının sabit ek ödemesi artırıldı.

* Tüm sağlık çalışanlarının sabit ek ödemesi merkezi yönetim bütçesine aktarıldı.

* Bir süredir, salgından yorgun çıkmış, ihtiyaçları karşısında zorluk yaşayan, bazı konularda yasalardan destek arayan siz sağlık çalışanlarının sorunlarına tüm gücümüzle odaklandık. Önemli bir mesafe kat ettiğimize inanıyorum. Şimdi işe şevkle sarılma zamanıdır!”

Yorumlar (52)
VERİLEN SÖZ NEREDE. 2 hafta önce
Hani yardımcı sağlık personeli ek ödemelerinin artırılması ve emekliliğe yansıtılması sözü nerede kaldı.?
Sağlıkçı 2 hafta önce
mazot, ekmek, şeker, çay, ev, kira vb, yılda %200 arttığını bile hesap edemeyen sayısı yüzbinlerce olan memnun sen ve ortağına üye olan sayın meslekdaşlarım, sizler daha 3600,ün ne işe yarayacağını bilmiyorsunuz ve masum azınlığın da yoksuluk sınırı altında maaş almasına sebep oluyorsunuz.
Sağlıkçı 2 hafta önce
Polislerde 2 yıllık ayrımı yapılmadı imamlarda yapılmadı hepsini kapsadı.sağlık çalişanlarında niye bu ayrım yapıldı?
Dr 2 hafta önce
Sen ve ekibin yalan söylediniz,söz verdiğiniz şeylerin yüzde 10 unu yaptınız,cahil adamı kandırmak kolay fahrettin,bizi kandıramazsın ve ülkenin en zeki insanlarıyla oynamak seni ve partini koltuğunuzdan edecek
Hekim 2 hafta önce
Hekimler hariç !!!!!!
Seyfi 2 hafta önce
İşletme iktisat mezunuyum benimde kapsarmı bilen varsa yazsa sevinirim
sağlık personeli 1 hafta önce
tüm lisans mezunlarını kapsıyor
ALİ 2 hafta önce
sağlık çalışanı değilsin,sağlık sektöründe çalışıyorsun,dolayısıyla maliye de çalışan düz memur gibisin,dolayısıyle 3600'e dahil değilsin!!!!
sağlıkçı 2 hafta önce
kapsıyor
Halaoglu sağlıkci 2 hafta önce
Yaptığım duzenlemenin tamamı meslektaşların la ilgili.Ama söyle.Sahaya baktiginda yardımcı sağlık personelinin büyük çoğunluğu doktor yalakası için sizin de böyle davranmanız normal.Herkes adam olsun dik dursun.Mevzuati hazırlayanların hiç biri doktor değil.Ama hazırlarken öncelikle efendim doktorlar için bunu yapıyoruz diyeerin hepsi yardımcı sağlık personeli(sağlık memuru röntgen teknisyeni vs.)Yalaka ve makam düşkünü adamlar.Hepsinin müsebbibi bunlar
Haloğluna cevaben 2 hafta önce
Olm senin mesleğinin varlığı hekime dayanıyor. Adınüstünde yardımcı sağlık personeli. Hekim olmazsa hekim hasta bakmaz tedavi kararı ameliyat kararı vermezse neye yardımcı olacan. Kamuda bir tane bile hekim kalmasın da özelde asgari ücrete amele gibi çalıştırsınlar sizin gibi zihniyettekileri inşAllah
? 2 hafta önce
şimdi biri bana desin 2012 lisans hemşiresiyim beni kapsıyor mu kapsamıyor mu ????
Sağlık 2 hafta önce
2008 öncesini kapsasa ne kapsamasa ne ülke uçmuş gidiyor 6 bin alan ne ihtiyacını karşılayacak 3bin alan ne yapacak şimdi kazanamadiktan sonra ölmezse alır 6 bini olmasi gereken adam gibi maaslara zam yapılması idi ama biz saglik camiasını iyi doladılar 3600 masalı ile önünde yıllar olan çoğunluğa iyi reklam yaptılar yazık bu 3600 hicbir ise yaramayacak yaşayan emeklisinde bunu daha güzel anlayacak ben bu günümde kazanıp birşeyler yapip geleceğimi kazanmazsam emeklilikte verecekleri ekstra paralar neye yarayacak daha yazılacak çok şey varda neyse artık taklaya geldik bir kere pişman olacağınız kesin...
Vov 2 hafta önce
2008 sonrasını kapsamamakla beraber, emekli maaşın 2008 öncesi 6000 TL alırken sen 3000 TL alacaksın. Tabi bu en son meclise gelen tasarıda Dr için geçerli değil. Dr 2008 öncesi sonrası aynı oldu. Yani sonuç olarak 2008 sonrası memur arkadaşlar emeklilikte yandı. Sendika nerde yok 2008 sonrası istifa etsin tepki olarak bence
Th 2 hafta önce
Tüm lisans mezunu derken teknik hizmetler sınıfını kapsıyor mu
Mat Öğrt 45 2 hafta önce
1. Dereceye düşünce tabiki
Kapsamıyor. 2 hafta önce
2008 öncesini kapsıyor. Bize hava var.
Yardımcı sağlık personeli 2 hafta önce
Polis ve imama iki yıllık ayrımı yapılmadı bizde ise büyük bir olay olmuş gibi algı yapılıyor hani seyyanen zam hani maaş ileştirme yine boş laf hava civa neysee az kaldı 2023 Hazirana bende bu büyük katkıdan dolayı gerekli cevabı vereceğim...
Şevk-i Yılmaz 2 hafta önce
Insanda şevk mi bıraktınız!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?