Bakan Koca: 25 Ambulans, 1 Helikopter Ambulans ve 13 UMKE Ekibimizi Deprem Bölgesine Sevk Ettik!

Bakan Koca, "İran'da meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem, Van Başkale’de de hasara yol açtı. Depremden hemen sonra bölgeye 25 ambulans, 1 helikopter ambulans ve 13 UMKE ekibimizi sevk ettik." dedi.

Gündem 23.02.2020, 11:51 23.02.2020, 12:58 Fatih
Bakan Koca: 25 Ambulans, 1 Helikopter Ambulans ve 13 UMKE Ekibimizi Deprem Bölgesine Sevk Ettik!

Dr. Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada, "İran'da meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem, Van Başkale’de de hasara yol açtı. Depremden hemen sonra bölgeye 25 ambulans, 1 helikopter ambulans ve 13 UMKE ekibimizi sevk ettik.

TIKLAYIN

7 kişinin hayatını kaybettiği depremde 21 vatandaşımız yaralandı. Başkale Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan yaralılardan 8 kişinin durumu kritik, diğer yaralıların hayati tehlikesi bulunmuyor. 

Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. "

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Sağlıkçılar 12 ay önce
Ne garip birşeyde bütün doğal afetlerde salgın hastalıklarda savaşta darbede Suriye'de vb vb olaylarda her zaman görev yapan göreve çağrılan sağlık çalışanları sır her daim çalışan saglikcilardir gel gör ki kamuda en düşük maaşı alan bizleriz hani nerde diğer bakanlıkların diğer kurumların çalışanları Allah göstermesin bir Çin'deki salgın hastalik ülkemizde olmaya görsün sağlıkçılar dan başka kimseyi göremezsiniz şimdi olduğu gibi artık sağlık çalışanlarının hak ettiği karşılıği verin bu emeklerin hakkını teslim edin.
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?