Arnavutluk'a Gönderilen Sağlık Personeli İlansız mı Gönderildi?

Arnavutluk'ta Türkiye'nin 68 günde inşa ettiği Türkiye-Arnavutluk Fier Dostluk Hastanesi Arnavut vatandaşlarına hizmet vermeye devam ederken burada görevlendiren Türk 116 kişilik sağlık personellerinin ilana çıkılmadan gönderildiği öne sürüldü.

Gündem 30.12.2021, 09:09 Zeynep Elmalı
Arnavutluk'a Gönderilen Sağlık Personeli İlansız mı Gönderildi?

Arnavutluk'un güney bölgesindeki Fier ilinde Türkiye tarafından inşa edilen hastane 21 Nisan tarihinde düzenlenen tören ile hizmet vermeye başlamıştı. Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın katıldığı törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da çevrimiçi olarak katılmıştı. Hastane açıldığı günden bu yana hizmet vermeye devam ederken Arnavut halkı da hastanedeki tedaviden memnun. Tedavi gören Bukuroshe Moçaj, ülkenin güneyinde bulunan Ballsh kentinden olduğunu, aile hekimin yönlendirilmesiyle bu hastaneye geldiğini ifade etti.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

"Arnavut hastalarımızın Türk doktorlara teveccühü oldu"

Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından Fier Hastanesi'ne atanan Başhekim Yardımcısı Dr. Abdülaziz Can, 7 ocak 2021 tarihinde yapım kararı verilen hastanenin 68 günde tamamlandığını ifade ederek, "27 Mart 2021'de de hasta kabul etmeye başladık. 250 yataklı, 10 yoğun bakımı olan, acil servisi, anjiyo merkezi, endoskopi ünitesi, görüntüleme hizmeti bulunan 15 branşta hizmet etmekteyiz. Son teknoloji cihazlarla donanmış, 3,seviye bir hastanedir. Bu sağlık hizmetini sadece bulunduğumuz şehirde Fier şehrinde vermiyoruz tüm güney Arnavutluk bölgesinde veriyoruz. Arnavut hekimlerle beraber bu sağlık hizmetini veriyoruz. Hastanemizde 285 personelimizin 51 personeli Türk sağlık personeli. Açılıştan bu yana 116 Türkiye'den personelimiz oldu. 27 tanesi uzman, geriye kalan hemşire, sağlık memuru ve teknisyen arkadaşlarımız" ifadelerini kullandı.

Ajanslara yansıyan yukarıdaki habere göre Arnavutluk'taki Türk Hastanesine 116 sağlık personeli gönderilmiş... Bu hususta yapılan ilanı (tabi yapıldıysa)  sizinle paylaşamadığımız için saglikpersoneliHABER.NET olarak  özür diliyoruz.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
adam kayırma 4 hafta önce
Yurt dışı görevlerndirmelerde göstermelik ilana çıkılıyor fakat kimin torpili varsa o gidiyor. Gidenlere baksınlar 1 yıldır yurt dışı görevde olanlar var. Lafa gelince kul hakkından bahsediyorlar.
adam kayırma 3 hafta önce
Yorumu beğenmeyen arkadaşlar sizlerde o grubun içindesiniz lafa gelince ALLAH korkusu dersi verirsiniz.
hakan 3 hafta önce
bakanlıkta Mustafa Taşkın ve ekibi ne karar verirse,onlar gider.Başkasının gitme imkanı yok,boşuna beklemeyin
Anlamadım 4 hafta önce
Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın, 6 Ocak'ta Türkiye'ye yaptığı ziyaret sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözünü verdiği hastane bitti şimdi sağlık çalışanı gidiyor. Türkiye'nin mali desteğiyle 150 yataklı bir hastaneyi ve bu hastanede kullanılacak tıbbi ekipman, malzeme ve mobilyayı bağışlamayı taahhüt ediyor. Siz şakamısınız yoksa bilerek mi yapıyorsunuz başlıkları atarken kendinizi sorguladınız mı ? Arnavutluk haberini 7 ocak 2021'de siz yapmışsınız.

--> saglikpersonelihaber.net/gundem/cumhurbaskani-erdogan-arnavutluka-saglik-personeli-gonderecegiz-h11698.html
-2
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?