AK Parti Milletvekili: Sağlık Müdürünün Değiştirilmesi Lazım

Altaş Tv’de katıldığı Ordu’yu Yönetenler programında önemli açıklamalarda bulunan AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Sağlık İl Müdürü ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Mustafa Kasapoğlu’nun görevini yerine getiremediğini belirten Gündoğdu, Ordu İl Sağlık Müdürünün değiştirilmesi lazım” dedi.

Gündem 23.09.2020, 13:43 23.09.2020, 13:48 Güler Sağlam
AK Parti Milletvekili: Sağlık Müdürünün Değiştirilmesi Lazım

Perşembe ilçesinde saat 18.00’den sonra doktor olması ve Perşembelilerin sağlık hizmeti alabilmesi için bu saatten sonra Altınordu’ya gelmesini değerlendiren Gündoğdu, “Son günlerde sağlık alanında eksikler ve aksamalar var. Perşembe ilçesinde saat 18.00’den sonra doktor olmaması ile ilgili en az 5 kere Sağlık İl Müdürünü aradım. İl Müdürü ne hikmetse bir türlü bu problemi çözmedi. Oradan insanların sağlık hizmeti alması için Altınordu’ya gelmesi doğru değil. Gece de bu ilçemizde doktor olmalı. Ordu’da sağlıkla ilgili ufak tefek değil büyük sıkıntılar önümüze gelmeye başladı. Hastanelerden de farklı sıkıntılar geliyor. Hastanelerden doktorlar gidiyor. Bunu toparlayacak olan Sağlık İl Müdürü” dedi.


*AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu

TIKLAYIN

“SORUN ÇÖZÜLMÜYORSA GEREKENİ YAPARIZ”

Ordu’da yoğun bakım yatak sayısının az olması nedeniyle sorunlar yaşandığını dile getiren Metin Gündoğdu, “Bir önceki Sağlık İl Müdürü Devlet Hastanesine ek yoğun bakım ünitesi yapılabilmesi için bana geldi, bende Sağlık Bakanlığımızla bunun gerçekleşmesi için gerekli görüşmeleri sağladım ve kaynak aktarıldı. Oraya ek yoğun bakım ünitesi yapıldı. Şimdi Yoğun Bakım Ünitesi ile ilgili sorunlar geliyor. Gürgentepe İlçe Başkanımdan gelen şikayet var. Yoğun Bakımda yer olmadığı için koronavirüs hastası eve yollanıyor ve hayatını kaybediyor. Bunu Sağlık İl Müdürü çözecek. Böyle bir sıkıntı var bunu düzeltelim diyecek ama bize geldiği veya sorun bildirdiği yok. Yoğun Bakım yetersiz diye hiçbir bildirimi yok. Problemlerin çözülmesini bekliyoruz. Belli süre bakarız ve problemler çözülmüyorsa ne gerekiyorsa yaparız” diye konuştu.

“ORDU İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DEĞİŞTİRİLMELİ”

Sağlık İl Müdürlüğünün düzgün çalışması gerektiğini aksi takdirde huzursuzların var olacağını kaydeden Gündoğdu, “ Hastanelerde doktorlar huzursuz. Koronavirüs döneminde sağlık çalışanlarımızın huzurlu çalışması lazım. Sağlık İl Müdürünün bunu sağlaması lazım. Soruna neşter vurması lazım. Hala vuramıyorsa o zaman burada bir sıkıntı var. Ordu bu nüfusla pandemide yoğun bakım doluluk oranında ilk 4’de yer alıyorsa burada bir sıkıntı var. Sağlık İl Müdürünün de değiştirilmesi lazım. Burada başka yapacak bir şey yok. Burada çözüm bulması gereken merci sağlığı yöneten arkadaştır. Bunu yapamıyorsa bırakıp gidecek” şeklinde konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
Mobing 4 ay önce
Ordu’da mobingler hızlandı sayın bakanım görün bunları kimin talimatıdır çalışanları dağıtmak bilmediği işe vermek
Serhan 4 ay önce
Bizim Balıkesir'de milletin vekili olduğunu sananlar da Trabzon'lu bir bürokrata kendilerini teslim etmişler. Trabzon'lu Fevzi mobbing yapıyor bizimkilerde seyrediyor.
Boztepe 4 ay önce
ORdu ya hizmet Samsun’dan Trabzon’dan Tokattan yapılamaz. Ordu ranta teslim edilmesin.
Nuuman Abiiii 4 ay önce
Samsun'a gönderilmez umarım.
Baba arif 4 ay önce
Sanırım ak parti düşmanları, sendika düşmanları ve kripto fetoculer idari görev alamadılar
Ordulu 4 ay önce
Tam tersi olmasın.Ya da "hısım, akrabadan" sıra gelmemiş olabilir mi?
Kripto 4 ay önce
Şuan idari görevde olanların geçmişinde ferö bağlantıları iti araştırılırsa çıkacaktır
Seyfi Kartalkuşunu 4 ay önce
Sayın Vekilin Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden haberi yok. Yürütme il yasama birbirinden ayrıldı. Mv. yasama yapar iken 663 Sayılı KHK değiştirerek sözleşmeyi çözmeli. Ya da Cumhurbaşkanı Kararına karşı yasa çıkarmalı.
İşte böyleeee 4 ay önce
Vekil bey hazretleri liste yapıp duruyordunuz ne olduuuu. Her neyse bir daha ki seçim inşAllah siz listede olmayacaksınız herkes biliyor. O zamana kadar liste yapmaya devam. Torpil savunulacak bir şey midir?
Baba arif 4 ay önce
Eski iş ortakları vs. Vs.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?