Ak Parti İl Yönetimi Başhekim Atanamadı Diye Karıştı!

Nazilli Devlet Hastanesine yaklaşık 4 aydır Başhekim atanamaması Aydın'da Ak Parti Yönetimini karıştırdı. Konuyu dile getiren AK Parti Nazilli Belediye Meclis Üyesi Ali Ertürk, partiden ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi.

Gündem 04.06.2020, 19:09 04.06.2020, 19:35
Ak Parti İl Yönetimi Başhekim Atanamadı Diye Karıştı!

Nazilli Devlet Hastanesi’ne başhekim atanmamasına ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla AK Parti Aydın Milletvekilleri Metin Yavuz ve Bekir Kuvvet Erim’i hedef alan AK Parti Nazilli Belediye Meclis Üyesi Ali Ertürk, partiden ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi.

Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi İstifa Etti! haberi için tıklayınız

Nazilli Belediye Meclis Üyesi Ali Ertürk’ün disiplin kuruluna sevki için imza veren Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, yaşananlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Parti içi meselelerin kamuoyunda konuşulmasının etik olmadığını savundu.

Nazilli Devlet Hastanesinde Başhekimlik görevini Dr. Ferah ARSLAN, 8 Ocaktan bu tarafa vekaleten yürütüyor.

NE OLMUŞTU

TIKLAYIN

Başhekim Dr. Şafak Çalışkan, iddialara göre Hastaneye Müdür Olmak isteyen Güvenlik amiri E.A'nın Milletvekili Metin Yavuz’a şikâyeti üzerine baskılara dayanamayarak istifasını verdiği konuşulmuştu.

MÜDÜR OLMAK İSTEYEN PARTİLİ MEMUR, METİN YAVUZ’A ŞİKÂYET ETTİ!

Başhekim Şafak Çalışkan’ın istifaya zorlanmasının ardında hastaneye müdür olmak isteyen güvenlik amiri E.A.'nın olduğu ortaya atılmıştı.

Ak Parti’nin kayıtlı üyesi olan ancak birden fazla partiye üye olduğu tespit edildiği için 2012 yılında Seçim Kurulu tarafından üyeliği silinen E.A'nın, iddiaya göre Ankara’ya giderek Ak Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz ile görüştüğü, sudan sebeplerle milletvekiline şikâyet etmesi üzerine Başhekimi telefonla arayan Metin Yavuz’a “Sayın vekil bana mı inanıyorsunuz, yoksa k… kırık bir memura mı, bu yaptığınız ayıp” şeklinde cevap vermesine sinirlenen Milletvekili Metin Yavuz’un Başhekim Çalışkan’ı görevden almak için operasyon başlattığı iddia edilmişti.

Bekir Kuvvet Erim ve Rıza Posacı ile birlikte karar alan iktidar partisi milletvekillerinin girişimleri üzerine Şafak Çalışkan, Aydın İl sağlık Müdürü Osman Açıkgöz tarafından Aydın Kadın Doğum Hastanesi Başhekimliği görevine alınmak istendi.

Çocuklarının eğitimi ve eşinin Nazilli’de görev yapması üzerine düzenini bozmak istemeyen Başhekim Çalışkan’ın görevden alınacağını bildiği ve İl Sağlık Müdürünü zor duruma düşürmemek için Açıkgöz’e istifa dilekçesini vermişti.

Yorumlar (3)
Aydın 09 5 ay önce
Aydında
Kamu hastaneleri Başkanı 1 yıldır boş.
Aydın Devlet Hastanesi Başhekimi 16 aydır boş
Aydın Doğumevi Başhekimi 9 aydır vekaleten
Buharkent, Karacasu, Nazilli ilçe Sağlık müdürleri nerdeyse 2 yıl kadar vekaletle yönetildi.
Hastane müdürü ve Başhekimler hep dışarıdan geliyor.
Sağluk müdürünü önceki Sağlık Müdürü ve ekibi yönetiyor.
Koskoca ilde adam yokmuş gibi müdür Karamandan Başkan Bartından, en büyük hastanenin müdürü sadece 8 yıllık memur 8 yılın 6 yılı müdür. o da muğlanın ilçesinden geldi
Personel başkan yardımcısı Bayburttan geldi.
Bu kadar acizmi Efeler Diyarı Merhum Menderesin şehri. Her yer ya karadenizli y da evvelde kardenizde çalışmışlarla dolu.
Sağlıkçı 5 ay önce
Aydın daki hastaneler sağlık-sen Sendikasının oldu her yerde cirit atıyorlar istediklerini hemen harcıyorlar makam mevki sahibi olmak için bel altına ve müstehcem yollara başvuruyorlar bir an önce sendika aydından elini çeksin fetö artıkları
yazık 5 ay önce
yazık yazık bürokrasinin düştüğü yere bak. hastaneler oyuncak oldu. onur ,şeref ,liyakat hak getire.... çoook yazık
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?