AK Parti Grup Başkanvekilinden '3600 ek gösterge' açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Uzlaşılan toplu sözleşme kapsamında 3600 ek gösterge meselesi çalışma grubuyla tamamlanacak. Meclisin açılmasından sonra tüm teknik detayları ile çalışarak, sendikalar, Bakanlık ve vekillerimiz ile bir araya gelerek bir teklif haline getirmeyi, bu teklifin de gecikmeden yasalaşmasını ümit ediyoruz" dedi.

Gündem 26.08.2021, 10:15 26.08.2021, 11:33 Güler Sağlam
AK Parti Grup Başkanvekilinden '3600 ek gösterge' açıklaması

Bülent Turan, hükümet ile memur sendikaları arasında imzalanan 6. Dönem Toplu Sözleşme'ye değinerek "3600 ek gösterge" konusunun AK Parti'nin parti programında yer aldığını hatırlattı. Bunun, geçerliliğini koruyan özel bir konu olduğunu aktaran Turan, şunları kaydetti:

"Şimdiye kadar söz verip de yapmadığımız hiçbir mesele kalmadı hamdolsun. Uzlaşılan toplu sözleşme kapsamında 3600 ek gösterge meselesi çalışma grubuyla tamamlanacak. Meclisin açılmasından sonra tüm teknik detayları ile çalışarak, sendikalar, Bakanlık ve vekillerimiz ile bir araya gelerek bir teklif haline getirmeyi, bu teklifin de gecikmeden yasalaşmasını ümit ediyoruz. Kamu çalışanlarımıza, Bakanlığımızın ve sendikaların uzun görüşmeleri sonucunda büyük bir oranda zamda anlaşıldı. 2022-2023 yılları maaşlarındaki kümülatif artış oranları yüzde 30 ile 35 arasında değişiyor. 'Memurlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz.' demiştik. Bu, son dönemin en iyi oranda kamu çalışanlarımıza verilen rakamı oldu. Sendikalara da Bakanlığımıza da bu saygın görüşmelerden, uzlaşıdan dolayı teşekkür borcumuz var."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Memuru sevmeyen akp 2 ay önce
Bizde koca bir ülke olarak AKP den kurtulmayı ümit ediyoruz
kamil 2 ay önce
emin ol ABBAS yolcu.
aslan 2 ay önce
Hani daha önce çalışmalar devam ediyordu
Semih 2 ay önce
Andersen'den masallara devam
Fevzi 2 ay önce
3600 ü oy potansiyeline göre göz boyamak için çıkaracaklar
13
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?