Aile hekimlerine ekipman dağıtımı durduruldu: Kendi cebinizden karşılayın!

Aile Hekimleri Federasyonu Başkanı Özlem Sezen pandemi sürecinin devam ettiğini, her gün binlerce hastaya corona tanısı koyduklarını belirterek “Doktorların hakkı ödenmez deyip maskeyi bile ödememek anlaşılır gibi değil. Bu düzelmeli” dedi.

Gündem 23.07.2020, 09:37 23.07.2020, 09:47
Aile hekimlerine ekipman dağıtımı durduruldu: Kendi cebinizden karşılayın!

Aile hekimlerine “İhtiyacınız olan malzemeleri kendi cebinizden karşılayın” diye yazı gönderildi.

TIKLAYIN

Aile hekimlerine ücretsiz olarak verilen kişisel koruyucu ekipman dağıtımı durduruldu. Hekimlere “İhtiyacınız olan malzemeleri kendi cebinizden karşılayın” diye yazı gönderildiği de ortaya çıktı. Gerekçe olarak salgında normal döneme girildiği ifade edilirken, aile hekimlerinden koronavirüs tanısı konulan ve evlerinde karantinaya alınan hastalara her gün ev ziyaretleri yapmaları talimatı da verildi.

Sözcü’den Erdoğan Süzer’in haberine göre, Aile Hekimleri Federasyonu Başkanı Özlem Sezen pandemi sürecinin devam ettiğini, her gün binlerce hastaya corona tanısı koyduklarını belirterek “Doktorların hakkı ödenmez deyip maskeyi bile ödememek anlaşılır gibi değil. Bu düzelmeli” dedi.

Yorumlar (5)
sağlıkçı 4 ay önce
Aylık ödemeleri kapsamında aile hekimlerine giderleri için ödenek ödeniyor zaten. Hiç bir zaman harcamadıkları...onuda maaştan saydıkları için arkadaşlar doğaldır sürekli yardım beklemeleri
Yeşil 4 ay önce
Sağlıkçı olarak bunu diyorsanız birşey diyemiyorum umarım idareci değilsinizdir
Malzeme parasını 4 ay önce
Alkış ile ödeme yöntemiyle odesinler,ustunede hakkınızı odeyemeyiz desinler.
sağlıkçı 4 ay önce
doğru karar olmuş.Görevini hakkıyla yapanları tenzih ederek yazıyorum.her hasta için ücret aldıkları halde ne pansuman yapıyorlar nede aşı.Yozgat sorgunda böyle maalesef.mercimek kadar yaraya bakılmazmı arkadaş.şikayet ediyorum yine aynı yine aynı.Kapıdan burda pansuman yapılmıyor hastaneye gidin deniyor.hemşire arkadaşın annesine kolundan çıkan sargıyı geri sarmışlar bu nasıl meslek anlayışı.Film gerektireni gönder uzman gerektireni gönder basit ameliyat yada ufak bir pansuman yapmayacaksan senin ne işin var orda.
ibrahimsaglik 3 ay önce
Troller buraya bile ugramis.
15
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?