Ahmet Hakan'dan Bakan Fahrettin Koca'ya çağrı: Özgür Özel'e kulak verin

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Çin aşısı ile ilgili açıklamasını köşesine taşıdı.

Gündem 07.12.2020, 14:20 Güler Sağlam
Ahmet Hakan'dan Bakan Fahrettin Koca'ya çağrı: Özgür Özel'e kulak verin

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in aşı açıklamalarını köşesine taşıyarak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya da ortak hareket etme çağrısında bulundu.

TIKLAYIN

Ahmet Hakan, Özgür Özel’in videodaki, “Bırakın Çin aşısını kötülemeyi. Çin mallarına duyduğunuz güvensizlikle Çin’de üretilen aşıyı karıştırmayın. Bir eczacı olarak söylüyorum: Çin’in aşıyı üretme yöntemi, doğru bir yöntemdir. Süreçler geçtikten sonra ben bu aşıyı olacağım. Tüm sevdiklerime de olmalarını tavsiye edeceğim. Bu konuda siyasi kutuplaşmanın dışına çıkmak lazım. Sağlık Bakanı’na çağrımdır: Gelin, bu konuda ulusal bir kampanya yapalım. Biz bu konuda elimizi uzatmaya hazırız.” sözlerini köşesine taşıdı.

Hakan, “Bu ne şahane bir yaklaşım. Bu ne güzel bir açıklama. Bu ne muhteşem bir tutum. Bu ne övgüye değer bir muhalefet tavrı. İşte budur! Bu kadar basittir. Benim yıllardır özlemini çektiğim muhalefet tavrı budur! Eğriye eğri, doğru doğruya diyen bir muhalefet, her zaman ülkenin en önemli ihtiyacıdır. Muhalefet etmek demek, yıkıcı olmak demek değildir.” düşüncesini dile getirdi.

Hakan yazısında, “İşte böyle yapıcı tutumlar da alınabilir. Buradan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sesleniyorum: Lütfen Özgür Özel’in bu ortaklaşma önerisine bir karşılık veriniz. Uzatılan eli, boşlukta bırakmayınız. Ulusal bir aşı kampanyasına hep beraber imza atınız." ifadesini kullandı. 

Yorumlar (1)
..... 1 ay önce
canları isterse kulak vermesinler,biz biliyoruz ki sandık çoookk yakın.
-3
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?