38 Derece Ateşle Çalışan Doktora Bunu Yaptılar!

Dr. Adem Özcan, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapıyor. Özcan, 3 gündür 38 derece ateşle ve kolunda damar yoluyla çalışıyor. Doktor Özcan, bir hasta yakınının kolundaki damar yolunu da sökerek kendisini darp ettiği olayı tek tek anlattı.

Gündem 06.05.2021, 09:54 06.05.2021, 10:06 Güler Sağlam
38 Derece Ateşle Çalışan Doktora Bunu Yaptılar!

Kanuni Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşandı. Hastanede görev yapan genel cerrahi asistan doktoru Adem Özcan, yaşadığı olayı twitter hesabından şöyle anlattı:

1)İsmim Adem Özcan.Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde genel cerrahi asistan doktoruyum.Bugün işe geldiğimde 3 gündür düşmeyen ateşime(38 derece üstü) rağmen,rapor almayıp nöbetime devam ediyorum.Kolumda damar yolu ile serum tedavisi alarak…

2)çok sevdiğim görevimi yaparken,sadece yanlış yerde beklediği için biz doktorlara öfkelenen ve çalışma arkadaşım Dr.Fatma Şahin’in izinsiz şekilde fotosunu çekip başhekimliğe,bakanlığa şikayet edeceğini söyleyen hasta yakını tarafından darp edildim.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

3)Pandeminin en yoğun döneminde,üstelik tam kapanmanın olduğu şu günlerde aciliyeti olmayan safra kesesi operasyonu olmak için listeye adını yazdırmaya gelen hasta yakını telefondan fotoğrafı silmesini istediğimde “o eli indir seni si.erim” diyerek koridor ortasında bağırıp

4)Kolumda görmüş olduğu damar yolunu bilerek koparmaya çalıştı.İtişme esnasında vücudumun muhtelif yerlerine darbe aldım.Sümeyye B… isimli tc’si elimde bulunan hasta ve hastanın yakını olay yerini terk ederken can güvenliğimi tehdit etmiştir,çalışma motivasyonumu kırmıştır..

5)Kendimin ve meslektaşlarımın can güvenliğini istiyorum.Yıllardır aldığım eğitimin hakkını verip hastalarıma şifa olmaya çalışırken motivasyonumu kıran bu kaçıncı olay 6 yıllık meslek hayatımda tahmin bile edemezsiniz.Şiddet artık son bulsun,korkuyoruz @drfahrettinkoca

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
sağlıkçı 2 ay önce
boşuna müşteri daima haklıdır onlar sağlık bakanlığının müşterisi daima haklıdır şikayetinizi geri çekmeniz istenecektir. Ama çekmezseniz adli kontrolle serbest kalacaktır daha sonra başka bir sağlıkçıya saldıracaktır.
Muhtelif 2 ay önce
Artık özelleştirin şu sağlık sistemini. Sarı seron 1000 TL, en küçük ameliyatı 10 bin TL yapın. Bakalım kaç kişi hastaneye gelir. Değil doktor temizlik personelinin bile önünde saygıyla eğilir.
17
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?