3600 Ek Göstergede “diğer idareciler" İbaresi İle Kastedilen Kimler?

Cumhurbaşkanının “Polislerimizin öğretmenlerimizin hemşirelerimizin din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600'e çıkaracağız.” açıklamasında yer alan "DİĞER İDARECİLER" sözü ile kastedilen kamu çalışanları kimlerdir?

Gündem 18.08.2020, 11:07 20.08.2020, 14:05 Güler Sağlam
3600 Ek Göstergede “diğer idareciler" İbaresi İle Kastedilen Kimler?

Bazı kamu görevlilerinin ek göstergelerinin 3600'e yükseltilmesine ilişkin soru önergesi Meclise sunuldu. 2200 Ek göstergeye sahip kamudaki şube müdürleri de 3600 kapsamında değerlendirilecek midir?

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA 
Aşağıda yazılı sorularımın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK tarafından yazılı olarak yanıtlandırılması konusunda gereğini arz ederim. Nurhayat ALTACA KAYIŞOĞLU /Bursa Milletvekili 

24 Haziran seçimleri öncesinde cumhurbaşkanı adaylarının ve partilerin en önemli vaatlerinden biri de ek göstergenin 3600'e yükseltileceği olmuştur. Nitekim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Mayıs'ta seçim beyannamesini açıklarken “Şimdi önemli bir konuya geliyorum. Polislerimizin öğretmenlerimizin hemşirelerimizin din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600'e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği inşallah gidermiş oluyoruz.” sözleriyle ek gösterge müjdesini vermişti.

Bu bağlamda; 

TIKLAYIN

1. 24 Haziran seçimleri öncesinde müjde olarak sunulan “Ek göstergenin 3600'e yükseltileceği” vaadi ile ilgili bir çalışma yürütülmekte midir? 

2. 3600 ek gösterge ile ilgili süreç ne zaman başlayacak ve nasıl işleyecektir? 

3. Cumhurbaşkanının “Polislerimizin öğretmenlerimizin hemşirelerimizin din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600'e çıkaracağız.” Sözüne atfen “Diğer idarecilerimiz" sözü ile kastedilen kamu çalışanları kimlerdir? 

4. 2200 Ek göstergeye sahip kamudaki şube müdürleri de 3600 kapsamında değerlendirilecek midir? 

5. Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerinin dışında kalan diğer kamu çalışanlarının ek gösterge ve özlük haklarında iyileştirme yapılması konusunda bir çalışmanız var mıdır? 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
ŞUBE MÜDÜRÜ 5 ay önce
Diğer idarecilere 3600 verilirken şube müdürlerine verilmemesi adaletsizliktir. Bizler elbette idareciyiz. Her nekadar sözleşmeli bir sisstem şu an mevcut ise de bu sistem ile pasifize edilmiş olmamız bizim idareci olmadığımız anlamına gelmez. Diğer kurumlardaki şube müdürlerine 3600 verilip sağlık bakanlığında çalışan şube müdürlerine verilmemesi komiklik ve adaletsizliktir. Tüm sendikalara ve özellikle yetkili sendikalara şube müdürleri olarak çağrımızdır. Hakkımızı savunmanız ricamızdır.
hemsire dısı sağlıkçı 5 ay önce
ebeler. sağlık memuru ve diger sağlıkçılar ayrılmasın aynı işi yapıyorlar
-4
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?