12 Gün Karantinada Kaldı, Maaşı Kesildi İddiası!

İstanbul Sultangazi'deki aile sağlığı merkezinde görev yapan doktor koronavirüse yakalandı. 12 gün karantinada kalan doktor göreve dönünce maaşının kesildiğini fark etti.

12 Gün Karantinada Kaldı, Maaşı Kesildi İddiası!

Kovid-19'la mücadelede en önemli noktalardan birisi olan aile sağlığı merkezlerinde bazı doktorlar koronavirüse yakalandı. Doktor Mustafa Alparslan Kozan da koronavirüse yakalanan doktorlar arasındaydı. İstanbul Sultangazi'de bir aile sağlığı merkezinde görev yapan Kozan, 5 Mart tarihinde bir hastasından virüs kaptı ve 12 gün karantinada kaldı. İyileştikten sonra da plazma bağışçısı olan doktor, bu süreçte maaşının kesildiğini söyledi. Haber Global muhabiri Aytaç Kurnaz'a konuşan doktor, "Raporlu olduğumuz günün ücret kesintisine uğradığını gördük. Normalde o dönem için 6 bin 160 lira kadar almamız gerekirken 3 bin 88 lirası kesilmişti" açıklamasında bulundu.

TIKLAYIN

Doktor Mustafa Alparslan Kozan karantina günlerini ise şöyle anlattı:

"Bir odadaydık ve sadece banyo ihtiyaçlarımızı gidermek için odadan çıkıyorduk. Karantina odasında da hastalarla ilgilenmeye devam ediyordum. Kovid-19'lu hastaları arayıp onların durumunu takip ediyordum"

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne başvuru yaptığını ve henüz bir geri dönüş alamadığını belirten doktor Kozan, eğer bu yanlışlıkla olmuşsa bu yanlıştan geri dönülmesini istiyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2020, 21:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Saglik
Saglik - 5 ay Önce

Gercekten acınası bi durum da çalışıyoruz yazıklar olsun idari izinli olan diğer kurum çalışanları esnek çalışanlar işçiler memurlar herkes nemalanırken biz saglik çalışanları hem hastalığa yakalan hem maaşını kessinler hükümette saglik sistemiyle övünsün bu şekildeki bi sistemde biz yerlerdeyiz aslında kimse perdenin arkasına bakmıyor yazık gerçekten yazık hükümetin bu sağlıkçılara uyguladığı zulüm cezası ne zaman biter çok merak ediyorum yıllardır egolarını tatmin ediyoruz....

Zeynep
Zeynep - 5 ay Önce

Doktor beyin yaşadığı problemde yalnısıklık yoktur benmde raporlu olduğum dönemleri ücreti kesildi çalıştığım hastaneden covıd tanısı almış olmama rağmen

dr
dr @Zeynep - 5 ay Önce

bilip bilmeden konuşmayın . sağlık personellerine covidden dolayı karantinada olsa da maaşı aynen yatar. yasaya genelgeye bakın..

Filiz
Filiz - 5 ay Önce

Bize merhamet etmeyenlere rabbim iki cihanda merhamet etmesin su anda ağlamaktan gözlerim şişti sağlık bakanlığını haber kanallarına şikayet ettim çünkü ben cocugumu denize bile götüremedim birinin maaşını keserler diğeri çocuğunu denize goturemez çalışmayan belediye başkanı işleri kovid parası alır erzurumdan gelirse her türlü imkan sağlanır ben de gulcanla sorun yaşadım diye mağdur ederler genelge için iç işleri bakanlığını aradırlar hepsinide haber kanallarına anlattım benim le ilgili haber yapıcaklar çünkü sorunları sabim kapatıyor

SIRADAKİ HABER