Doların son dönemde TL karşısında gösterdiği yüksek değer kazanışı, birçok yatırımcının dikkatini çekti. Ancak, Merkez Bankası'nın aldığı kur korumalı mevduat hesaplarına yönelik önlemler ve mevduat hesaplarındaki düşüş, piyasada tedirginlik yaratıyor.

Selçuk Geçer, son açıklamalarında doların geleceğine dair kritik bir uyarıda bulunuyor. Geçer, hükümetin dolar kuru üzerinde etkili olabilmek ve ekonomik istikrarı sağlamak amacıyla üzerinde çalıştığı yeni bir plan hakkında bilgi veriyor. Bu planın uygulanması halinde, doların yatırımcılar için olumsuz bir sona doğru ilerleyeceğini özellikle de kur korumalı mevduat sahiplerinin bu durumdan olumsuz etkileneceğini belirtiyor.

KHK’daki Eklenen Maddeye Göre Seyyanen Zam Artacak Mı? KHK’daki Eklenen Maddeye Göre Seyyanen Zam Artacak Mı?

Dolar yatırımcıları için kritik bir dönemde olduğumuzun altını çizen Selçuk Geçer, piyasadaki gelişmeleri yakından takip etmeleri gerektiğini vurguluyor. Doların geleceği hakkında endişeleri olan yatırımcılar için, Geçer'in açıklamaları oldukça önemli bir referans noktası olabilir.

Yeni vergi döviz hesaplarına!

Selçuk Geçer açıklamalarında döviz hesapları için devletin yeni adımlar atacağını bu adımların ilkinin de döviz hesaplarına vergi olacağını belirtti. Açıklamalarında hükümet bankada döviz hesabı bulunanlar için yeni bir vergi planlaması düşünüyor. Bu durum, döviz sahipleri üzerinde ek bir mali yük oluşturabilir diyen Selçuk Geçer bu durumun kayıt dışı ekonomiyi artırabileceğine de dikkat çekiyor. Bununla beraber bu duruma karşı vatandaşların bankadaki parasını alıp yastık altına koymasının da piyasadaki makasın da açılabileceğini belirtti.