Sağlıksız Atamalar: Sendikan, Cemaatin Varsa Liyakata Gerek Duyulmuyor!

Görüyoruz eskinin kötü alışkanlıkları devam ediyor. Sendikan, cemaatin varsa liyakata pek de gerek duyulmuyor. Atamalara baktığımızda sağlıktaki sorunları çözmeyi değil “adamım bir yerlere gelsin” hedefiyle yapılmış.

Sağlıksız Atamalar: Sendikan, Cemaatin Varsa Liyakata Gerek Duyulmuyor!

Kamu kurumlarında yapılan her doğru atamanın yanında yanlış atamanın ise karşısında olacağımızı daha önce söyledik. İl Sağlık Müdürlüğünde yapılan atamalar için de durumumuz aynıdır. İl Sağlık Müdürü’nün çalışma ekibini oluşturması hakkıdır. Başarı bir ekip işidir. Kimse buna bir şey diyemez, başarısızlık durumunda fatura kendisine kesilir. Bundan dolayı bu hakkı sonunda kadar desteklemek lazım. Ama atamalara baktığımız zaman bu ekibin başarı getirme şansı çok zayıftır, daha önce denenmiş kişilerin sadece pozisyonlarını değiştirerek başarılı olması beklenemez.

Atamalarla ilgili vahim iddialar da yok değil. 2017’deki atamalara Sağlık Sen’in karşı olduğu hepimizin malumu. Hatta kıyameti koparmıştı. 2020 atamalarında ise suskun. Nedendir acaba? İddialara göre, Sağlık Sen atamalarda etkili olmuş, istediğini almıştır, suskunluğu bundandır.

Görüyoruz eskinin kötü alışkanlıkları devam ediyor. Sendikan, cemaatin varsa liyakata pek de gerek duyulmuyor. Atamalara baktığımızda sağlıktaki sorunları çözmeyi değil “adamım bir yerlere gelsin” hedefiyle yapılmış.

TIKLAYIN

Bu kentte yazıktır, kişinin ait olduğu kurum kuruluş değil, liyakatine göre ataması yapılsın. İnsan sorunların çözülmesini bekliyor, sorunların üstüne sorun üreten şahısların yükselmesini değil.

Yapılan reformlarla Türkiye’nin sağlık sisteminde köklü değişiklikler yapıldı. Bu değişiklikler sağlık sorunlarını büyük nebzede çözdü. Ama sanki yeni dönemde, yapılan atamalar bu başarıya gölge düşürecek nitelikte.

Kentimizdeki söylentiler iddia düzeyinde olsa da açıklanmaya muhtaçtır. Bu atamalarda kimler etkili oldu? Kentimizin AK Parti milletvekilleri bu atamalardan haberdar mı?

En son söyleyeceğimiz şey ki bu bütün Türkiye için geçerlidir. Atamaların liyakata göre yapılması, vekilin, tarikatın, cemaatin, sivil toplum kuruluşların istemine göre değil. Eğer bunlar etkili olacaksa başarılı olmaya, çalışmaya, diploma sahibi olmaya ne gerek var?

Güneydoğu Güncel

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2020, 08:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murathan
Murathan - 3 ay Önce

Bu duruma gelmenin tek sorumluları sendikalardır. O gün için kendi istediğini atamak için bu yönetmeliğe göz yumdular şimdi ise bu liyakatsız atamalara ses çıkaramıyorlar...
Acilen atama yönetmeliği değişmeli..

sağlıkçı
sağlıkçı @Murathan - 3 ay Önce

BU DURUM ÜMMETİ MÜSLÜMAN TARAFINDAN BİLİNİYOR. SAĞLIK BAKANLIĞI SENDİKANIN ÇİFTLİĞİ OLMUŞ. HİÇ ÇALIŞMANA GAYRET ETMENE GEREK YOK, SENDİKADAN İŞİ BAĞLA YETER, TÜM DEVLET TEŞKİLATI TARAFINDAN BİLİNİYOR, AMA BİR ŞEY MAALESEF YAPILAMIYOR, SENDİKA ADETA BAKANLIK İÇİNDE BAKANLIK OLMUŞ DURUMDA, ÇALIŞANIN HAKLARI İÇİN UĞRAŞMAK YERİNE KİME HANGİ MAKAMI VERSEK DERDİNDE, ÇOK ACI AMA GERÇEK BİR DURUM.

Doğrusu
Doğrusu - 3 ay Önce

Sendikayı anladık da cemaat derken çağdaş yaşamı destekleme cemati ya da Atatürkçü düşünce derneği cemaati gibi mi?

Saglikci
Saglikci - 3 ay Önce

Sağlık sen haberi varmista sessiz kalıyormuş o yuzden. Vekillerin haberi varmiymis. Hep varsayım. Vekillerin haberi olmadan kuş uçmaz bilmiyorsanız bırakın bu isleri

SAĞLIKÇI
SAĞLIKÇI - 3 ay Önce

Mardin Müdürü dahil tümden değişmelidir.Malumsen Ne liyakatsiz kişiler varsa yönetici yapıldı.

Saglik
Saglik - 3 ay Önce

Kesinlikle saglik sen ne istedi.ise o oluyor.Liyakat sıfır.Vekilin de onayı olmadan asla olmuyor.Bilecik bakınız.O arkamda,bu arkamda mesajları havada uçuştu.

Erzincan
Erzincan - 3 ay Önce

Erzincan'da adı her türlü alavereli islerde geçen Halk sağlığı nda destek hizmetleri müdürlüğü nde şube müdürü olarak görev yapan sağlık sende o dönemde görev alan kişi yeni dönemde önerilmiş.hala sendika ve siyaset anlama mis bunlar oy kaybettirir bulundukları yerde herzaman.

Selçuk Demir
Selçuk Demir - 3 ay Önce

Sivasta durum öyle kurban

Cemal
Cemal - 3 ay Önce

Bu kadar adaletsizlikde yetti artık.


SIRADAKİ HABER