Sağlık Müdürü Dayanmıyor: 3 Ay da 3 Ayrı Müdür!

İrfan Akalın'ın Haziran ayında istifası ile boşalan Artvin İl Sağlık Müdürlüğü boşalan koltuğuna önce İbrahim Düzcan ardından Sibel Şahin en son olarak da Gürol Köroğlu oturdu.

Atamalar 28.09.2020, 12:17 30.09.2020, 16:03 Güler Sağlam
Sağlık Müdürü Dayanmıyor: 3 Ay da 3 Ayrı Müdür!

Artvin İl Sağlık Müdürü İrfan Akalın ın Haziran ayında istifası ile boşalan koltuğa Başkan İbrahim Düzcan vekaleten oturmuştu. İbrahim Düzcan da görevi daha fazla yürütmedi ve temmuz ayında istifa etti.

Sağlık Bakanlığı istifaları onaylıyor ancak her nedense atama yapmıyor, Valilik oluru ile sağlık müdürlüğü vekaleti bu defa Başkan Yardımcısı Sibel Şahin e verilmişti. Eylül ayı itibari ile Sibel Şahin de istifa etti, bakanlık istifayı onayladı ancak yine atama yapmadı.

TIKLAYIN

Vekaletin bu defa diğer Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Dündar a verilmesi bekleniyordu çünkü müdürlükte başka hekim yoktu. Beklenen olmadı vekalet Şavşat Devlet Hastanesi başhekimi Gürol Köroğlu'na verildi.

Şavşat Devlet Hastanesinde Başhekim Yardımcısı yok, Artvin Merkeze 1,5 saat uzaklıktaki Şavşat ın başhekimliği görevinin yanında il müdürlüğü vekaletinin nasıl sürdürüleceği merak konusu

Özellikle Pandemi döneminde bu boşluk neden oluşturuluyor Artvin halkı bu duruma anlam veremiyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?