Sağlık Müdürü Başkanın İstifasını İstedi!

Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı olarak görev yapan Dr. Yılmaz Gerger’in Sağlık Müdürü tarafından istifasının istendiği öne sürüldü. Ancak Başkan istifa etmeme konusunda ısrarcı.

Atamalar 25.11.2021, 09:47 25.11.2021, 20:28 Zeynep Elmalı
Sağlık Müdürü Başkanın İstifasını İstedi!

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm’ün   Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Yılmaz Gerger’in istifasını istediği öğrenildi. Gülüm’ün istafısını istemesinin ardından yerel basına bu durumu bir şekilde sızdıran çevreler, başarılı bürokratın istifasının istenmesi tepkileri çekti şeklinde haberlerin çıkmasına öncülük ettiği iddia edildi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Son dönemde Sağlık Müdürlerinin ekipleri ile çalıştıklarında artan başarı grafi gösterdikleri biliniyor. Öte yandan başarısız bulduğu ekip çalışanını bir Sağlık Müdürü değiştiremeyecekse sözleşmeli yöneticilik sistemi neden getirildi gibi sorular sahada çokca konuşulmaya devam ediyor.

Diğer taraftan Dr. Gerger'in istifa talebini geri çevirdiği ileri sürüldü.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
sağlıkçı 5 gün önce
Bir ile yeni atanmış sağlık müdürünü herkesin serbest bırakıp (il başkanlığı, vekiller dahil) en azından kendi müdürlüğünde bizzat çalışacağı başkanları seçmesine karışmamaları gerekir. Aksi takdirde müdür bey sadece vitrin görevi görür. Urfanın sorunları kronik olmasaydı müdür bey atanmazdı zaten. Herkesin müdürlükten elini eteğini çekip müdür beye en az 2 yıl fırsat vermeleri gerekir. Şayet Müdür bey tarafından istifası istenmiş ve istifa etmiyor ise Bakanlığında bu yöneticiye bir daha asla idari bir görev vermemesi gerekir.
Amirin seninle çalışmak istemiyorsa referanslar bulmak, arabulucu koymak, basını aleyhte kullanmaya çalışmak bile etik dışı davranışlardır. Devlet kültüründe yeri olamaz. Kurumları, devleti yıpratmadan görevi bırakmak en doğrusudur.
Sedat 4 gün önce
Bir müdür temposuna ayak uyduramayanla, doku uyuşmazlığı olanla çalışmamalı... ANTALYA da Esin, Fatih, Emrah acilen istifa ettirilmeli
zonguldak 4 gün önce
zonguldak a ne demeli peki, herkes ayrı telden oynuyor
Urfalı 4 gün önce
Yılmaz istifa. Urfa seni istemiyor. Algıyla haberle o koltukta oturamazsın
Ådem 4 gün önce
Bu ne biçim sistem kardeşim hangi bakanlığın il teşkilatında böyle lakayıtlık görülmüş.Gereksiz yere kadro işgali dolgun maaş,sözleşmeli adam niye istifa etsin başta imzalamasaydın.Yok ya, sağlıkta sistemler dikiş tutmuyor sanki.
7
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?