Hastane Yönetimleriyle İlgili Kamuoyu Beklenti İçerisinde!

Pandemi nedeniyle uzun zamandan beri sözleşmeleri yenilenemeyen sağlık yöneticileriyle ilgili ilk gelişme geçtiğimiz hafta Samsun il Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Oruç’un atanması ile gerçekleştirilmişti. Önümüzdeki günlerde de hastane başhekimlikleri ve yöneticilerinin atamalarının yapılması beklenmekte..

Atamalar 15.06.2021, 11:34 15.06.2021, 11:47 Güler Sağlam
Hastane Yönetimleriyle İlgili Kamuoyu Beklenti İçerisinde!

Gerek pandemi döneminde gerekse normal zamanlarda Hastanelerde yaşanan sıkıntılar hem kamuoyu tarafından bilinmekte hem de gazetemiz tarafından defalarca haber yapılmıştı. Kamuoyu bu olumsuzluklara neden olan Başhekim, Müdür ve Başhemşire bazındaki yöneticilerin değiştirilmesi yönünde beklenti içerisine girmiş durumda.  

İŞİYLE DEĞİL SİYASETLE UĞRAŞANLAR AYIKLANMALI
Yaşanan pandemi nedeniyle son iki yılın en önemli kurumu haline gelmiş olan Sağlık Bakanlığı ve Hastane yönetimlerinde yaşanan olumsuz gelişmeler vatandaşların tepkisine neden olmuştu. Bazı hastane yöneticilerinin işleriyle değil siyasetle ve yapılacak atamalarla ilgili ellerinde listelerle dolaşmaları sağlık camiasının rahatsız olmasına neden olmuştu. Bu tür idarecilerin mutlaka ayıklanarak siyasetle değil, işiyle uğraşan idarecilerin atanması yönünde kamuoyu ve sağlık camiası beklenti içerisine girmiş durumda.

AMİRLERİYLE UĞRAŞAN DEĞİL İŞİNİ YAPAN BAŞHEKİMLER
Hastane Başhekimliklerine yapılacak atamalarda amirleriyle kavgalı, onların koltuklarında gözü olup, sürekli sorun çıkaran değil,  işini yapan, vatandaşın derdiyle ilgilenen, amirleriyle iletişimde uyumlu olan kişilerin Başhekim ve idareci olmaları kamuoyunun ve sağlık camiasının beklentisi haline gelmiş durumda. Geçmişte hastalarla sorun yaşayan ve vatandaşın memnun olmadığı Başhekim ve idarecilerin sistem dışı bırakılması bir zaruret olarak değerlendirilmekte.

http://www.dengegazetesi.com.tr/hastane-yonetimleriyle-ilgili-kamuoyu-beklenti-icerisinde-149897h.htm

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
11
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?