PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Günde 200 Ameliyat Yapılan Hastane 2 Aydır Başhekimsiz Yönetiliyor!

21 Ekim tarihinde sözleşme süresi dolan Başhekim Asena’nın yerine vekaleten Sağlık Müdürlüğü Personel Daire Başkanı atanırken, 13 aralık’ta onunda vekaleti sonlandırılarak bu kez Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Vekaleten Başhekim oldu.

Atamalar 24.12.2022, 17:25 Cansu Polat
Günde 200 Ameliyat Yapılan Hastane 2 Aydır Başhekimsiz Yönetiliyor!

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi çevre illerden hasta kabul eden, her gün 10 binin üzerinde hastanın tedavi gördüğü, günde 200’e yakın ameliyat yapılan bir hastane. Adeta bölgenin “sağlık üssü” kabul edilen hastaneye 21 Ekim tarihinden bu yana 2 aydır başhekim ataması yapılamıyor.

Bir süre Başhekimsiz yönetilen hastaneye daha sonra Sağlık Müdürlüğü Personel Daire Başkanı vekaleten atanırken 2 hafta önce onun da vekaleti sonlandırılarak bu kez de sağlık hizmetleri Başkan Yardımcısı görevlendirildi.

Personel daire başkanı atandı

Hastaneyi vekaleten 3 başhekim atamasına götüren süreç, Başhekim Muhammet Asena’nın sözleşmesi 21 Ekim’de dolması ile başladı. Sağlık Bakanlığı Asena’nın sözleşmesini yenilemedi. Bir süre başhekimsiz kalan hastaneye, Personel Daire Başkanı Dr. İhsan Esmer vekaleten atandı. Esmer, 13 Aralık’a kadar Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni vekaleten yönetti. 13 Aralık’ta, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne vekaleten başhekimlik yapan İhsan Esmer’in yerine, Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü yeniden bir vekil atadı. İl Sağlık Müdürlüğü, İhsan Esmer’in yerine 13-19 Aralık tarihleri arasında, KBB Uzmanı ve Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Serkan Dedeoğlu’nu görevlendirdi.

Süleyman Öden atandı

Dr. Serkan Dedeoğlu’nun dört günlük görev süresi bitince, bu kez Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü yeni bir atamaya gitti. Ancak bu atama da vekaleten yapıldı. İl Sağlık Müdürlüğü, uzman doktor Süleyman Öden’i Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başhekim olarak atadı. Öden’in vekalet süresi belirtilmedi, “başhekim atanıncaya kadar” ibaresi kullanıldı.

’AK Parti İl Başkanı bir hafta içinde atama yapılacak’

Geçtiğimiz hafta Amida Haber’e konuşan Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın, ”Bir hafta içinde atama yapılacak” demişti. Ancak bu açıklamanın üzerinden 12 gün geçmesine rağmen Eğitim Araştırma Hastanesi başhekimsiz yönetilmeye devam ediyor.

Sağlık Müdürü: Atanacak demişti

Benzer bir açıklamayı Diyarbakır Sağlık İl Müdürü Hakan Pamukçu’da yapmıştı. Vali Ali İhsan Su, geçtğimiz Cumartesi günü basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelmiş, gazetecilerin “başhekimi” sorması üzerine telefonla Sağlık İl Müdürü Hakan Pamukçu’yu aramıştı. Pamukçu, “Adaylar teklif edildi, önümüzdeki hafta (bu haftayı kastederek) atama yapılacak” demişti. Ancak bu açıklamanın üzerinden bir hafta geçmesine rağmen atama yapılmadı.

Yorumlar (3)
Sağlıkçı 1 ay önce
Demek ki başhekim, müdür vs. gereksiz . Asil işi yapanlar hekimler hemşireler sağlık çalışanları. Devletin parasını boş yere çarçur etmeyin
Dd 1 ay önce
Boş yapma
şemşi paşa 1 ay önce
İl Sağlık Müdürlüklerinde "Daire" eklentili bir ünvan ve makam yok. Ne kadar da cahilsiniz!! Birde sağlık platformu kurmuşsunuz ve yazarınız bu ayrıntıyı bilmiyor.
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.