Başhekimin İstifa Nedeni Rektörün Arkadaşı mı?

KSÜ Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Doç. Dr. Hakan Kamalak’ın istifasına neden olduğu iddia edilen akademisyenin Rektör Niyazi Can’la geçmişten beri yakın arkadaşının olduğu iddia edildi.

Atamalar 19.08.2021, 14:47 19.08.2021, 19:27 Güler Sağlam
Başhekimin İstifa Nedeni Rektörün Arkadaşı mı?

Kamalak’ın istifasıyla ilgili bir takım iddialar da gündeme gelmeye başladı.

Üniversite camiasında konuşulan bir iddiaya göre; üniversite yönetiminin, 2 kez emekli olan bir akademisyenle sözleşme yapması ve bu akademisyenin, Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin yönetim işlerine karışması nedeniyle Kamalak istifa etti.

HASTA BAKMADAN MAAŞ ALIYOR!

Doç. Dr. Hakan Kamalak’ın istifasına neden olduğu iddia edilen akademisyenin Rektör Niyazi Can’la geçmişten beri yakın arkadaşlığı bulunduğu, 65 yaş üstü olduğu için pandemi döneminde hasta bakmadan maaş aldığı ileri sürüldü. Söz konusu akademisyenin 1996 yılında asker emeklisi olduğu, sonrasında da 2020 yılında yaş haddinden dolayı ikinci kez emeklilik hakkı kazandığı, bunun akabinde de Rektör Niyazi Can’ın yakın arkadaşlık kontenjanından üçüncü kez sözleşmeli olarak yeniden atamasının yapıldığı öne sürüldü. Aynı zamanda bu arkadaşının 3 yakınının da üniversitede çeşitli pozisyonlarda çalıştığı ileri sürülen akademisyenin, rektörle yakınlığı nedeniyle fakültenin ve bütün üniversitenin yönetim işlerine dâhil olduğu bunun da çalışanları olumsuz yönünde etkilediği gerekçesiyle Kamalak’ın istifa ettiği iddia edildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
7
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?