Ballı Müdür Sağlık Müdürlüğüne Mühendis mi Oldu?

Daha önce sürücü kursu işleterek iflas ettikten sonra bir siyasi partinin Genel Başkan Yardımcısı olan H.D. ‘ın kayınçosu olan H. İ.Y. U.' nun 2014-2018 yılları arasında Manisa Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesinde 663 e tabi sözleşmeli müdürlük yaptığı, ardından KPSS Sınavına Girmeden 3600 Ek Göstergeli maaşıyla İstanbul Pendik belediyesinde özel kalem müdürü olarak göreve başlatıldığını duyurmuştuk. İşte O Ballı Müdürün Sağlık Bakanlığı Manisa İl Sağlık Müdürlüğünde 657 ye tabi Mühendis Kadrosunda göreve başladığı iddia edildi.

Atamalar 03.04.2021, 16:20 03.04.2021, 17:21 Güler Sağlam
Ballı Müdür Sağlık Müdürlüğüne Mühendis mi Oldu?

Bir siyasi partinin Genel Başkan Yardımcısı olan H.D. ‘ın kayınçosu olan H. İ.Y. U. 31 Mart 20201 tarihinde Sağlık Bakanlığında 657 li Mühendis kadrosunda çalışmaya başladı. H. İ.Y. U. , İstanbul Üniversitesi Endüstri ve Orman Mühendisliği mezunu olup sağlıkla ilgili herhangi bir lisansa sahip değildir. Sonrasında yine 663 KHK ye tabi sözleşme imzalayıp Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesinde İdari ve Mali İşler Müdürü olarak çalışmaya başlayacağı ifade ediliyor.   

TIKLAYIN

H. İ.Y. U.’ın daha önce sürücü kursu işletip iflas ettikten sonra  herhangi bir sınava tabi tutulmadan  2014-2018 yılları arasında Manisa Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesinde 663 e tabi sözleşmeli müdürlük yapmış.  14.02.2018-17.03.2021 tarihleri arasında Manisa  Merkezefendi Devlet Hastanesinde  yine 663 e tabi sözleşmeli olarak İdari ve Mali İşler Müdürlüğü yapmıştır. H. İ.Y. U.,  657 e ye tabi memur olmadığı için  657 sayılı Devlet Memurları Kanunda yer alan Disiplin Cezalarından (Uyarı, kınama, derece ve kademenin durdurulması, 1/3 oranında  aylıktan kesme ve devlet memurluğundan çıkarılma)  muaftı.

Soruyoruz;

Sağlık alanında herhangi bir bilgisi ve lisansı olmayan şahsın sağlık bakanlığı kurumlarında yöneticilik yapması doğru mu?

1 Milyon 100 bin sağlık çalışanı arasında hastanelerde yönetici olacak yetkinliğe sahip hiç mi çalışan yok? 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
Hey gidi gidişat 1 hafta önce
Bu saçma sözleşme sisteminin kaymakları bunlar, bide bal ve ceviz döktüm mü yemede yanında yat
Mühendis Şerafettin 1 hafta önce
O da birşey mi,Samsun'un hatta Karadeniz'in en büyük hastanesi Eğitim araştırma hastanesinde teknik müdür "veri hazırlamacı".Hastanede makina mühendisi var,inşaat mühendisi var ama teknik işlerden v.h.k.i sorumlu :)))
CAFER CAN 1 hafta önce
Bahsettiğiniz kişi görevini adam gibi yapan devletini düşünen yaptığı her işi layıkı ile yerine getiren ehliyet ve liyakatli biridir.
tenik 1 hafta önce
samsun eğitim ve araştırma hastanesi teknik servisinde 4 mühendis, 60 teknik personelin başına "TEKNİK" müdür diye veri hazırlamacı getiriliyorsa çokta şaşmamak lazım bu tarz haberlere :))))
Liyakat yok. 1 hafta önce
Türkiye dir normal karşılamak lazım.sporcu banka yönetici olursa orman mühendis sağlık bakan yardımcısı olur.Liyakat=torpil olunca bu denklem çıkar.Sonuç doğru
şirin teyze 1 hafta önce
katılıyorum....sonuç doğru
Sistem bozuk. 1 hafta önce
BU sözleşmeli sistemin suyu çıktı AKP yi bitirecek olan Rezillik lerin arasında bu sistem de var, kaymağını yiyen yedi hakkı yenilen yenildi hesap günü nasıl hesap verecek bunlar hayret.
bünyamin açıkel 1 hafta önce
helal olsun bizim çocuk ODTÜ endüstri mühendislik bölümü mezunu iş bulamıyor. KPSS puanı 92 ales puanı 95 iş bekliyor iş.
Yazıklar olsun size.
HELAL HARAM VER ALLAHIM ASİ KULUN YER ALLAHIM. İşte siz busunuz.
mehmet5465 3 gün önce
sağlığın anasını si...tizniz.sağlıkçılarda sizin ananızı s....sin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
11
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?