Bakan Koca İlinize Layık Müdür Bulacağım Dedi ve Sağlık Müdürünü Değiştirdi!

İl Sağlık Müdürlüğü’ne atanan Dr. Ümit Mutlu Tiryaki’nin bizzat Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından Gaziantep’e atandığı ortaya çıktı.

Atamalar 17.08.2020, 10:19 17.08.2020, 10:24 Güler Sağlam
Bakan Koca İlinize Layık Müdür Bulacağım Dedi ve Sağlık Müdürünü Değiştirdi!

Bakan Koca’nın, Gaziantep Milletvekilleri ile yaptığı görüşmede, “Gaziantep’te sağlıkta ekibi komple değiştirelim. Ama, müdür ataması bana bırakın” dediği öğrenildi. Bakan Koca, Suriye’deki Türk askeri birliklerinin tamamının koordinatörlüğünü yapan Gaziantepli Ümit Tiryaki’yi tam yetkiyle müdür olarak atadı.

Bu atamanın ardından, sağlıkta tüm kadro silbaştan değişiyor.Koronavirüs ile mücadelede başarısız bir sınav veren Gaziantep sağlık camiası için değişim vakti. Ekibiyle birlikte sürekli tartışılan İl Sağlık Müdür Dr. Serdar Sarıfakı’nın, istifasının alınmasının ardından, yeni müdür 24 saat içerisinde belli oldu. Gaziantep Sağlık Müdürü operasyonunu bizzat Bakan Fahrettin Koca’nın yönettiği öğrenildi.

Gaziantep’te Türkiye ortalamasının çok üzerinde seyreden koronavirüs vakalarının ardından Bakan Fahrettin Koca, yaklaşık bir ay önce özel ekibini Gaziantep’e göndermİşti. Gaziantep’teki sorunları ve vakanın artış nedenini öğrenmek için gelen ekip, sağlık camiası ile yaptığı toplantıların ardından şok yaşadıkları öğrenildi. Ankara’dan gelen ekibin, Gaziantep’teki sağlık camiasını çok yetersiz bulduğu ve raporlarını bu doğrultuda yazdıkları ifade edildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gaziantep’e gönderdiği özel ekibin raporunun eline ulaşmasının ardından, Ak Parti Gaziantep Milletvekilleri ile toplantı yaptı. Bakan Koca, Sağlık Müdürü Serdar Sarıfakı’nın görevden alınacağı, sağlık camiasında müdür yardımcıları, daire başkanları, hastane başhekimleri ve idari brimdeki tüm üst düzey ekibin de başarısız olduğunu anlattı. Bakan Koca’nın bu görüşmede, “Gaziantep sağlık camiasını yeniden, silbaştan oluşturalım. Bunu hep birlikte yapalım. Ancak, müdür atamasını bana bırakın. Gaziantep’e layık bir müdür bulacağım” dediği öğrenildi.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Gaziantep Milletvekilleri’ne müdür ataması konusundaki düşüncelerini anlatan Bakan Koca, Serdar Sarıfakı’nın Ankara’ya çağrılıp istifasının alındığı saatlerde, Hatay İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Ümit Mutlu Tiryaki’den sağlık konusunda brifing alıyordu. Bakan Koca, 20 dakikalık brifingin ardından Sarıfakı’nın istifasıyla eşzamanlı olarak, Tiryaki’ye Gaziantep’e müdür olarak atandığını tebliğ etti.

TİRYAKİ KİMDİR?

Aslen Gaziantepli olan ve ülkücü kimliğiyle bilinen Dr. Ümit Mutlu Tiryaki’nin, son dönemde özellikle Suriye’de yaptığı başarılı çalışmalarla Bakan Fahrettin Koca’nın gözde isimlerinden birisi olduğu ifade ediliyor. Suriye’deki tüm askeri birliklerin koordinasyonundan sorumlu olan ve Sağlık Bakanlığı Suriye Koordinatörlüğü yapan Tiryaki’nin bu görevindeki başarısı, kendisini Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğüne taşıdı.

ÜST YÖNETİM KOMPLE DEĞİŞECEK

Geniş bir yetkiyle bizzat Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından Gaziantep’e atanan Dr. Ümit Tiryaki, yeni görevine bugün başlıyor. Tiryaki’nin, önündeki gündemi ise çok yoğun. Hem koronavirüsle mücadele, hem de sağlık kadrosundaki yeniden yapılanma nedeniyle Dr. Tiryaki’yi hareketli günler bekliyor. Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü üst düzey yönetimi ve kamu hastanelerindeki idari kadroda görev yapan isimlerin tamamının görevden alınıp, sağlık camiasında yeni bir kadro kurulacak.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (14)
Gonya 11 ay önce
Sayın Bakanimiz Birde Kendi İline Baksaydın Nolurdu. Halk Sağlığını Birim Olarak Görmeyen Atandiktan 1.5 Yil Sonra Ziyaret Eden. Müdürlük Yapılanmasını Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliginden Gelenler ve Gelmeyenler Diye Ayıran. Yardakcilarinin Güdümünde Hareket Eden. Aynalarda Kendine Bakan Arkadaşın Marifetletini Belki Görürdü.
Ahmet 11 ay önce
Milletvekillerine sormadan ve izin almadan da bir şey yapamıyor. Çok yazık çok bu sözü bile gerçeği gosteriyor
Saglik 11 ay önce
Milletvekillerinin dediğini yaptıysan ordaki iş yapan müdürü görevden almışsın demektir...bunun anlamı vekile yaranacak birinin orda olması demektir...Bizim ülkede isden çok şahsi kaygı ve yaptırım ön planda o yüzden asla başarılı olamayacağız sadece kendimizi avutuyoruz...
ahmet tan 11 ay önce
covıd 19 da basarısız tum guneydogu ıllerının mudurlerı ozelıkle dıyarbakır,sanlıurfa,batman v.s hemen tum ekıp gorevden alınmalı
saglıkçı 11 ay önce
tum covıd başarısız olanlar,makam odalarını terk etmeyenler hemen alınsınlar,sahada çalışanın yanındakıler goreve
Şanlıurfa yı da Al Bakanım 11 ay önce
Şanlıurfa il sağlık müdürünün de aynı şeklilde alınması gerekiyor. Temennim en kısa sürede süreci yönetemeyen bu ilin de sağlık müdürünün değişmesidir.
Vatandaş hakkı 11 ay önce
Diyarbakır da komple değişim gerekiyor bence sayın bakanım bizzat siz yakından takip ederseniz daha iyi bilirsiniz
Sağlık personeli 11 ay önce
Şanlıurfa için de durum aynısı sayın bakanım inşAllah sıra ona da gelecek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?