2 Hastanede Başhekimsiz Kaldı!

Kars Harakani Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mutlu Şahin'in görevinden istifa etmesi ile Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erdal Aktürk'ünde görevinden ayrılması nedeniyle 2 hastanede Başhekimsiz kaldı.

Atamalar 29.07.2021, 00:34 29.07.2021, 00:37 Güler Sağlam
2 Hastanede Başhekimsiz Kaldı!

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erdal Aktürk, görevden ayrılarak, bundan sonra görevini aynı hastanede uzman doktor olarak ve Turgut Özal Üniversitesi’nde akademisyen olarak sürdürecek.

Prof. Dr. Erdal Aktürk, yaptığı yazılı açıklamada, “Yaklaşık 2,5 yıldır sürdürdüğüm Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimliğinden görev süremin dolması nedeniyle ayrılmış bulunmaktayım. Görevim sırasında patlak veren tüm dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen Pandemi sebebi ile zorlu bir süreç geçirmekteyiz. Bu süreçte görev yapmış olmanın zorlukları içerisinde şehrimize hizmet vermeye ve görevimi layıkıyla yapmaya çalıştım. Bana destek olan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Bundan sonraki süreçte Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kardiyoloji Kliniğinde Kalp ve Damar hastalıkları uzmanı olarak hizmet etmeye, hastaları tedavi etmeye devam edeceğini bildiren Aktürk, “Ayrıca Malatya Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalında geleceğin hekimlerini yetiştirmek için akademik çalışmalarıma devam edeceğim” diye konuştu.

Devlet Hastanesine Başhekim aranıyor !

Uzun yıllar Kars Harakani Devlet Hastanesinde Dahiliye doktoru olarak görev yapan, 2017 yılında Sağlık Bakanlığının atama kararıyla Başhekimlik görevine getirine Karslı hemşerimiz Uzm. Dr. Mutlu Şahin'in yaklaşık 25 gün önce istifa etmesinin ardından boşalan koltuğu doldurulamadı.

Şahin'in istifasının ardından Başhekimlik görevine kısa sürede bir atama yapılması bekleniyordu ancak hastanede görevli doktorların bu sorumluluğu almak istemedikleri ve bu yüzden sürecin bu kadar uzadığı edinilen bilgiler arasında. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
11
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?