Uzman Doktor Suat Altın, kalp krizi nedeniyle vefat etmesinin ardından memleketi Bingöl'de toprağa verildi. Altın'ın ailesi, sevenleri ve meslektaşları, dua ve gözyaşları içinde Şırnak Sağlık İl Müdürü'nü son yolculuğuna uğurladı. Bu acılı günlerde, Altın'ın Bingöl'deki ailesini yalnız bırakmayan Şırnak'taki sağlık çalışanları, taziye çadırında üç gün boyunca kalarak ailenin yanında oldu.

Sağlık Personelleri Sağlıkla İlgili Kanun Teklifine Tepkili! Sağlık Personelleri Sağlıkla İlgili Kanun Teklifine Tepkili!

Sağlık-Sen Şırnak İl Başkanı Sabgatullah Anmal, yaşanan acı olayın derin bir üzüntü yarattığını belirterek,

"Şırnak İl Sağlık Müdürümüz ve mesai arkadaşımız Uzman Doktor Suat Altın'ın ani ölümü bize büyük bir şok yaratmak ile birlikte derin bir üzüntüye de neden oldu" dedi. Anmal, birlik, beraberlik ve dayanışmanın bu zor günlerde daha da önemli hale geldiğini vurgulayarak, "Şırnak'ta görev yapan sağlık çalışanları ve idarecileri olarak bu zor zamanda İl Sağlık Müdürümüz Suat Altın'ı yalnız bırakmak istemedik. Yanlarında durup, onlarla birlikte taziyeleri kabul ettik. Üç gün taziyede kalarak Altın ailesine destek olmaya çalıştık. Bu vesile ile Şırnak Sağlık İl Müdürü Uzman Doktor Suat Altın'a Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diler, büyük vefa örneği gösteren sağlık çalışanlarına ve idarecilere teşekkür ederim"

şeklinde konuştu.

Editör: Serap