Türkiye, 14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek seçime yaklaşırken, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı arasındaki rekabet anketlerde büyük bir merak konusu haline geldi. Özellikle Muharrem İnce ve Sinan Oğan'ın oy oranları tartışmaları da beraberinde getirdi. MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, Sözcü TV'de muhalefete yönelik eleştirilerde bulundu ve İYİ Parti'ye özel bir vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanlığı seçimine sayılı günler kala, adaylar arasındaki yarış kızışıyor. Anket şirketlerinin tahminleri ve muhalefetin ortak stratejisi merak konusu olurken, seçmenlerin tercihleri büyük bir önem taşıyor. Heyecan verici sürecin sonucunda Türkiye'nin geleceğini belirleyecek olan seçim sonuçları, yakından takip ediliyor. Gözler 14 Mayıs'ta yapılacak olan seçimlere çevrilmiş durumda.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde dört adayın yarışı nefesleri kesiyor. Anket şirketleri seçimin ikinci tura kalacağı yönünde görüş bildiriyor. MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, bu çekişmeli yarış hakkında önemli açıklamalarda bulunarak, seçim sürecindeki son gelişmeleri analiz etti.

Türkiye'nin 14 Mayıs seçimleri yaklaşırken, MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, seçimlerdeki Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı arasındaki rekabete dikkat çekiyor. Özellikle Muharrem İnce ve Sinan Oğan'ın oy oranlarındaki değişimler tartışma konusu olurken, Kulat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçmenle olan bağının halen güçlü olduğunu belirtiyor. Ancak muhalefet cephesinin henüz ortak bir görüntü sergileyemediğine dikkat çeken Kulat, bu durumun seçim sürecinde belirleyici olabileceği uyarısında bulundu.

MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat'ın açıklamaları şu şekilde:

"Bunu bir televizyon kanalında ilk defa söylüyorum. Evet belki herkes Sayın Muharrem İnce'nin Millet İttifakı'ndan oy aldığını gözlemliyor. Bu doğru ama Sayın Sinan Oğan'ın oylarının büyük kısmı da Millet İttifakı'ndan! Şunun altını çizmek isterim gözden kaçan bir detay olarak, Sinan Oğan; İYİ Parti'den ciddi düzeyde oy almaya başladı.

Sinan Oğan ile Muharrem İnce'nin yüzde beşten fazla oy alması durumunda seçimin ikinci tura kalması çok ciddi bir ihtimal. İkinci tura kalırsa ne olur? Bu süreç içerisinde iki adayla arayı bulmak kolay olmayabilir. Muhalefetin yapması gereken ilk tura ciddi şekilde yüklenmektir. Bugünkü veriler bunu söylüyor.

'ERDOĞAN'IN SEÇMENLE BAĞI ÇOK YÜKSEK'

Burada önemli bir nokta daha vardır. Sayın Erdoğan'ın seçmenle bağı çok kuvvetli. AK Parti kampanyalarında da bunun üzerine çalışıyor. Millet İttifakı'nda ise daha arabesk bir kampanya var. Bir arada neden kampanya yapılamıyor? Dağınık bir görüntü var.

MUHALEFETE ELEŞTİRİ! 'TARİHE NOT DÜŞMEK İÇİN SÖYLÜYORUM...'

Tarihe not düşmek için söyleyeyim sesi çok güzel 100 kişi bir araya gelirse farklı şarkıyı söylerlerse bu gürültü olur. Ama 100 kişi aynı şarkıyı söylerse sesleri vasat da olsa bu bir koro olur. Şu anda muhalefette bir koro problemi var. Bunu sağlamayazlarsa süreç iyi yönetilemez."