Instagram artık bu telefonlarda çalışmayacak

Türkiye'de de pek çok kişinin kullandığı popüler fotoğraf paylaşım aracı Instagram, aldığı yeni kararla Windows 10 Mobile işletim sistemi yüklü akıllı telefonlardan desteğini çekeceğini ilan etti. Instagram'ın kararının ardından Windows 10 Mobile işletim sistemi yüklü cihazlara sahip olanlar, Instagram uygulamasını artık kullanamayacak.

Instagram artık bu telefonlarda çalışmayacak

30 Nisan'dan itibaren kaldırılması beklenen Instagram desteği, aslında sürpriz bir karar değil. Windows 10 Mobile yüklü cihaz sayısı dünya genelinde hayli az ve yazılım geliştiricileri bu işletim sistemi için uygulama geliştirmeye sıcak bakmıyor. Bu durum haliyle Instagram gibi popüler uygulamalar için de geçerli.

Ancak Windows 10 Mobile yüklü telefon kullananlar, uygulamayı kullanamıyor olsalar da telefonlarında bulunan web tarayıcıları üzerinden Instagram'a erişmeye devam edebilecek. Instagram'dan konuyla ilgili yapılan açıklama ise şöyle:

TIKLAYIN

30 Nisan'dan itibaren Instagram'ın Windows 10 Mobile uygulaması artık kullanılamayacak.

Mobil tarayıcınızı kullanarak Instagram'da hala oturum açabileceksiniz

Şirket, Windows'lu telefon sahiplerini iOS veya Android cihaz kullanmalarını da önermeyi ihmal etmedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2019, 16:47

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER