Vatandaş Hastaneden Randevu Alamayınca Tepki Gösterdi! - Video Haber

Şanlıurfa'da yaşayan bir vatandaş hastaneden randevu almak için 182'yi aradığında tedavi olmak istediği bütün polikliniklerin dolu olduğunu görünce tepki gösterdi. Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesinde yaşayan Mehmet Karadaş isimli bir vatandaş randevu almak için aradığı 182 numaralı hattan sürekli 'randevular dolu' cevabı üzerine tepki göstererek Sağlık Bakanlığı'na seslendi.

Sağlık 11.12.2019, 12:29 11.12.2019, 12:33 Güler Sağlam
Vatandaş Hastaneden Randevu Alamayınca Tepki Gösterdi! - Video Haber

Karadaş, diş polikliniğinden ve nöroloji bölümünden randevu almak için 182'yi aradığında, doktorların randevularının dolu olduğunu ve 15-20 gün böyle süreceğinin kaydedildiğini öğrendi. Olaya tepki gösteren Karadaş, telefonda ki çalışana, Viranşehir gibi bir ilçe de nasıl doktor eksikliği olduğunu ve özellikle 2-3 aydır kadın doğum uzmanından randevu alamadıklarını çünkü ilçede sadece bir kadın doğum uzmanı olduğuna dikkat çekti. 

TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığı'nın yetersizliğini ifade eden Karadaş paylaştığı videoda; '' Biz her gün arıyoruz randevu almak için ama bir türlü alamıyoruz. Viranşehir'in 250 bin nüfusu var, bir tane kadın doğum doktoru var sadece Viranşehir için ne yapsın. Her defasında aradığımızda 15 günlük doluluk olduğundan dolayı randevu alamıyoruz bizde insanız Şanlıurfa vatandaşı kaçıncı sınıf muamelesi görüyor. Viranşehir 250 bin nüfuslu olan devasal bir şehirdir bir tane doktor ne yapabilir. Az önce kendim içinde aradım ne nörolojide, ne beyin cerrahide ne diş hekimliğinden alabildim. Burada Şanlıurfa insanı ölsün mü? Arıyoruz 182’yi değişen bir şey yok kaç gündür randevu almaya çalışıyoruz alamıyoruz. Ne kendim için ne ailem için ne de çocuğum için. Koskocaman Şanlıurfa’da doktor yok, bir tane metabolizma doktoru olmaz mı ya. Benim 4 tane kızım var hepsini metabolik hastalıktan kaybettim. 5. Kızım da metobolik hasta ayda bir çocuk kaybediyoruz Şanlıurfa’da. Bunu sağlık bakanlığı görmüyor mu, siz görmüyor musunuz? Vatandaşlar sizi arıyor randevu almak için 15 günde randevular dolu oluyor, dolu olduğunu siz görüntüleyebiliyorsunuz bunu niye görüntülemiyorsunuz. Türkiye’deki sistem bozuk onda bir sıkıntı yok çok güzel konuştunuz amenna. Çok teşekkür ederim'' ifadelerini kullandı.

URFANATİK

Yorumlar (0)
2
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?