PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Müdürü Başhekimleri Uyardı: Hastanenin Tüm Sorunlarına Hakim Olmalısınız

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, kentte görev yapan başhekimlerle bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yaptı.

Sağlık 26.01.2023, 07:37 Cansu Polat
Sağlık Müdürü Başhekimleri Uyardı: Hastanenin Tüm Sorunlarına Hakim Olmalısınız

Vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi yönünde idarecilere önemli görevler düştüğünü belirten İl Sağlık Müdürü Gülüm, en başta başhekimler olmak üzere tüm hastane yöneticilerinin interaktif bir şekilde görev yapmalarını isteyerek “hastanenizin tüm sorunlarına hakim olmalısınız” dedi.

İki bölüm halinde gerçekleşen toplantıda sabah Şanlıurfa’nın 13 ilçe sağlık müdürü ve halk sağlığı başkan ve yardımcılarının katılımıyla İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda, öğlenden sonra 14 hastane ve 2 adsm başhekimleri, idari mali hizmetler müdürleri, sağlık bakım hizmetleri müdürleri ve hizmet başkanlarının katılımıyla, halk sağlığı başkanlığı Hayat el Harran’i Konferans Salonunda gerçekleşti.

Gerçekleşen toplantıların ana amacı “Anne ve Bebek ölümlerinin önüne geçebilmek, riskli gebelik, Hekimler arasındaki organizasyon ve iletişimin artırmak, Vatandaşlarımızın sağlık tesislerimize erişimini kolaylaştırmak ve hiçbir şekilde hasta mağduriyetine izin vermeden hızlı bir şekilde sorunlarına çare üretmek, Geçen yılın eksiklerini görüp 2023 yılını planlamaktır.” İlçe Sağlık Müdürleri ile İl Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantı da İstatistikî veriler eşliğinde merkez ilçelerin 2022 yılı genel değerlendirilmesi yapıldı. Aşı oranları, temel sağlık göstergeleri, kanser tarama oranları, mevsimlik tarım işçileri, anne ve çocuk sağlığı ile ilgili hizmetler gibi önemli konular İstatistikî veriler eşliğinde ele alındı.

Hizmet başkan ve başkan yardımcılarının da hazır bulunduğu değerlendirme toplantısı, ilçe sağlık müdürlerinin soru ve görüşlerinin alınmasıyla sona erdi.Kamu Hastane Başhekimleri ve idarecileri ile Halk sağlığı başkanlığı Hayat el Harrani Konferans Salonunda yapılan toplantıda konuşan Şanlıurfa Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, “2022 ve 2023’ün kıyası ile ilgili bazı veriler olacak. Onları da gündeme getireceğiz.

MHRS, poliklinik, acil servis, görüntüleme hizmetleri, ameliyathane ve hastanelerin genel işleyişinin ele alınacağı bu toplantı hem ilk yönetici toplantımız hem de 2022’nin kısa bir özeti de olacaktır.Vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi noktasında siz hastane idarecilerimize önemli görevler düşüyor. En başta Başhekim olarak sizler tüm hastane yöneticilerimiz ile birlikte interaktif bir şekilde görev yaparak hastanenizin tüm sorunlarına hâkim olmalısınız. Yaptığımız işin sorumluluğunu bilerek hep birlikte vatandaş memnuniyetini en üst noktaya taşıyabilmeliyiz. Ben buradan siz sağlık yöneticileri aracılığıyla 7/24 görev yapan sağlık çalışanlarımıza göstermiş oldukları fedakârlık ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu toplantının verimli bir toplantı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yorumlar (4)
Metin 1 gün önce
hep vatandaş memnuniyeti, hani nerede çalışan memnuniyeti
dene gör 22 saat önce
sen tatile mi gidecen be adam sizleri kim atıyor böyle tombaladan çıkar gibi çıkıyorsunuz bir de her işi bilirmiş gibi hava modundasınız bir nane bildiğiniz yok gidin işinizi yapın yöneticilik sizin neyinize boş işlerle uğraşıyorsunuz sizi takan bile olmaz herkesin arkasında milletvekili ilçe bşk bakan sen hala neden bahsediyorsun isteseler seni bile bugün görevden alırlar adırırlar istersen bir dene
haramın haramı 1 gün önce
tabi canım hakim olurlar sizi kim atadı siz liyakatlı mısınız onlar da siniz gibi yazı tura başhekimleri ve idarecileri sen önce sınav kazan atan sonra arkadnad onlar gelsin körler sağırlar birbirini ağırlar beceriksiz liyakatsız adamlar prof doç olmak idareci olacak anlamına gelmez bunların nasıl olduğunu çok iyi bilen biriyim burda bile torpilin ALLAHI VAR AMA siz hak yiyorsunuz bu işler böyle olmaz sınav açılır herkes girer kazanan atanır sen de hak yiyorsun aldığın maaş haram efendi
müdür 1 gün önce
interaktif ne
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.