Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde Karantina Skandalı!

Gazeteci İsmail Saymaz, Ankara'nın Mamak İlçesi'nde bulunan Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde bir işçide koronavirüs tespit edilmesinin ardından yaşananları skandalları paylaştı.

Sağlık 26.03.2020, 18:07 26.03.2020, 18:10 Güler Sağlam
Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde Karantina Skandalı!

İsmail Saymaz'ın Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin iki hafta kapatıldığı, 75’i hekim, 260 personel test yapılmadan koronavirüs testi yapılmadan evlerine gönderildiğini duyurduğu açıklaması şöyle:

"Ankara Diş Hekimleri Odası Başkanı Serhat Özsoy bana şu bilgiyi verdi: Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde bir işçi Korona çıktı.

TIKLAYIN

Hastane bugün karantinaya alınarak, iki hafta kapatıldı. 75’i hekim, 260 personel test yapılmadan “Kendinizi karantinaya alın” denilip eve gönderildi.

Ankara Diş Hekimleri Odası Başkanı Serhat Özsoy: “Pandemiyle mücadele eden, ön saflarda yer alan ve en yüksek risk altında olan sağlık çalışanlarına düzenli test yapılmalıdır. Onlara evde değil hastanelerde ihtiyacımız var.” "

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
ERDEM 11 ay önce
YÜKSEK RİSK GRUBUNA SAHİP MESLEK GRUPLARININ CONAVİRUS TESTLERİ ARALIKLI OLARAK İSTER BELİRTİ VERSİN İSTER VERMESİN MUTLAKA YAPILMASI LAZIM.ÇÜNKÜ BİR KİŞİ BİR APARTMANI, BİR APARTMAN BİR MAHALLEYİ,BİR MAHALLE BİR ŞEHRİ ENFEKTE EDEBİLİR.SAYGILAR
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?