PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hastane Acillerinde 2–3 Kat Artış Yaşanıyor

Havaların soğumasıyla birlikte alt ve üst solunum yolu enfeksiyonunda yaşanan ciddi artış sonrasında hastanelerin acil servis birimleri ile poliklinikler bu şikayetlerle gelen hastalarla dolup taşıyor.

Sağlık 19.12.2022, 13:44 Cansu Polat
Hastane Acillerinde 2–3 Kat Artış Yaşanıyor

Sahadan edinilen bilgilere göre; Aile Sağlığı Merkezleri başta olmak üzere hastane acillerine yapılan başvuruların 2–3 kat arttı öğrenildi.

Yaşanan yoğunluk sonrasında sağlık personelleri hastaların tedavisini sağlamakta zorlanırken diğer taraftan yaşanan yoğunluk nedeniyle kendilerini de hastalıktan korunmakta zorlanıyorlar.

Öte yandan özellikle öğrencileri etkisi altına alan salgının her geçen gün arttığı gözlemleniyor.

Konuyla ilgili Lale Akasoy’a açıklamalarda bulunan Aile Hekimleri Derneği Bursa Şube Başkanı Dr. Zeynep Özsevimli Grip te var, Covid’de var diyerek, hem hastanelerde hem de aile sağlığı merkezlerinde ciddi oranda hasta akışının olduğunu, özellikle öğrencilerin hasta olduğunu, öğrenciler aracılığıyla evlere yayılan salgının aile bireylerinde bir ay süreyle dolandığını dile getirdi.

Poliklinik muayenelerinde 1 hafta -10 gün arayla aynı hastaları görebildiklerini söyleyen Dr. Özsevimli, “kimin ne olduğunu bilemediğimiz için önlem alamıyoruz. Okullarda öğrencilere rapor yetiştiremiyoruz” dedi.

Yorumlar (4)
Turan 1 ay önce
Sadece aciller mi poller de dolup taşıyor, lüzumsuz yere gelmelerin azalması gerekiyor
BANKER BİLO 1 ay önce
ÇOCUK HASTALIKLARI VE ACİLLER FULL DOLU DİĞER BİRİMLER DE BAYA KAPASİTELİ ÇALIŞIYOR ORTALIKTA ACAYİP BİR SALGIN VAR ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMA KOLAYLIKLAR DİLİYORUM.
eskı acilci 1 ay önce
ALLAH acilde çalışanlara yardım etsın hastanenın en zor birimi
Sgk 1 ay önce
Turancvp adam hasta olmasa gelirmi ayrıca muyane sırasını hastane personelleri slm verdiklerinin TC numaralarını alarak muayene sırasını dolduruyorlar rüşvet alarak vatandaş sabah muaneye sıra bulamıyor rüşvet dönüyor
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.