Göğüs Hastalıkları Uzmanı Hüseyin Süyür Covid'den Vefat Etti! (2)

Şehitkamil Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr.Hüseyin Süyür'ün Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi.

Sağlık 25.11.2020, 16:03 25.11.2020, 16:04 Güler Sağlam
Göğüs Hastalıkları Uzmanı Hüseyin Süyür Covid'den Vefat Etti! (2)

Gaziantep'te Covid-19 hastalarının umudu olan ve 33 gündür korona virüs hastalığıyla mücadele eden Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Hüseyin Süyür tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.Gaziantep'te Şehitkamil Devlet Hastanesi'nin Covid Polikliniğinde görevliyken 22 Ekim tarihinde korona virüs testi pozitif çıkan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Hüseyin Süyür hayatını kaybetti. Uzun süredir tedavi gören Süyür, 26 Ekim tarihinde entübe olarak yoğun bakıma kaldırılmıştı.

Salgının başladığı Mart ayından bu yanadır yüzlerce korona virüs hastasını iyileştiren Süyür'ün hastalığı atlatması için Gaziantep'te sağlık ekipleri seferber olmuş, korona virüs tedavisinde ilk defa kullanılan yapay akciğer kullanılmıştı. Yapay akciğerin bağlanmasıyla durumu iyiye giden akciğerleri toparlanmaya başlayan Süyür'ün yaşam mücadelesi 33 gün sürdü. Süyür'ün cenazesinin yarın defnedilmesi bekleniyor.

HABERİN GEÇMİŞİ

TIKLAYIN

Hastanede bulunan Ali  Süyür, kardeşinin durumunun kritik olduğunu belirtti. Şehitkamil Hastanesinde Göğüs hastalıkları uzmanı olan Hüseyin Süyür'ün kurtarılması için tüm meslektaşlarının seferber olduğu belitildi.  

YAPAY AKCİĞER BİLE UYGULANMIŞTI 

Korona virüs sürecinin başladığı Mart ayından itibaren Gaziantep’te Covid-19 hastalarının umudu olan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr.Hüseyin Süyür, görev yaptığı Şehitkamil Devlet Hastanesi’nde gece gündüz Covid-19 hastalarını tedavi etti. Yaklaşık 8 ay boyunca yüzlerce hastanın iyileşmesinde önemli rol oynayan Hüseyin Süyür, sürekli korona virüs hastaları ile temasta olması nedeniyle rutin olarak yapılan testlerden birine girdi. 22 Ekim tarihinde gelen test sonucunda korona virüsün bulaştığı tespit edilen Hüseyin Süyür için tüm meslektaşları ve sağlık çalışanları seferber oldu. Yüzlerce hastaya umut olan Hüseyin Süyür, görev yaptığı hastaneye yatırılarak tedavi görmeye başladı. Durumu ağırlaşan ve entübe olan HüseyinSüyür’ün yeniden sağlığına kavuşturulabilmesi için yoğun çaba sarf ediliyor. Tüm dünyada 1 milyon 249 bin, Türkiye’de ise 10 bin 722 civarında insanın ölümüne yol açan korona virüs salgınında nadir olarak uygulanan yapay akciğer tedavisi doktor Hüseyin Süyür için uygulanmaya başlanmıştı. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
0
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?