1 Milyon 240 Bin Aşı Yapıldı: Bakan Koca, Sağlık Çalışanlarımız İçin Tatlı Bir Yorgunluk Dedi!

SGK'ya kayıtlı çalışanların aşılanmasının da başlamasıyla, yeni bir rekor kırıldı. Bir günde 1 milyon 240 bin 311 doz aşı uygulandı. Bakan Koca tatlı bir yorgunluk derken, Semih Durmuş'da Rt edilecek başarı dedi.

Sağlık 16.06.2021, 00:35 Güler Sağlam
1 Milyon 240 Bin Aşı Yapıldı: Bakan Koca, Sağlık Çalışanlarımız İçin Tatlı Bir Yorgunluk Dedi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından aşılamayla ilgili son durumu paylaştı. 

Bakan Dr. Fahrettin Koca'nın rekor sayıda yapılan aşı sayısı hakkında sağlık çalışanlarımız için tatlı bir yorgunluk açıklamasının ardından Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş'da Rt edilmeye değer bir başarı yorumunu yaptı.

Günlük rekor kırıldı

Son 24 saatte 1 milyon 240 bin 311 doz aşı yapıldığını vurgulayan Bakan Koca, şunları söyledi:

"1 milyon 240 bin 311 sizce nedir? 24 saat içinde bu kadar doz aşı, randevu alıp aşı olan bu kadar insan. Önümüzdeki günler için güven. Sağlık çalışanlarımız için tatlı bir yorgunluk." 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
sağlıkçı telef oldu 2 ay önce
kırılan rekorlardan bahis ederken nasıl sahipleniyorsunuz bu başarıyı. sağlıkçının başarısını takdire şayan değilmi. o zaman niye seyyanen zam yapmıyorsunuz bu insanlara ? övgüleriniz ruhlarımızı okşamıyor artık. maaşlarımız kuşa döndü. 20 yıldır çalışıyorum hiç bukadar zor günler görmedik
Hemsireler sağlık memurları 2 ay önce
Bu nasıl bir şeydir 1 milyoncu aşı olan Hatice hanım kahraman ilan ediliyor bu 1 milyon aşıyı uygulayan yapan hemsireler sağlık memurları teknisyenleri ebeler in adı bile anilmiyor tatlı bir yorgunluk diye adlandırılıyorlar burada bir kahraman aranıyorsa 2 yıldır ölümüne çalışan sağlık çalışanları dir.tatli bir yorgunluk seçimden sonra kalmayacak sizler de mahvettiniz sağlık çalışanları ni kamuda en düşük maaşı alıyor
Hemşire 2 ay önce
Ne tatlı yorgunluğu!!dalga mı geçiyorsunuz . Sabah sekizden gece 12'ye kadar nefes almadan aşı yapan biz hemşireler, evinizin yolunu unuttuk .8 gün ara vermeden aşı da çalıştım ve şu an hastayım. Randevusuz aşı yapılma saçmalığına da bir son verin artık randevu sayısına göre çalışacak eleman zaten zor ayarlanıyor üstüne bir de randevusuz olanlar gelince aşı yapacak personel yok
SORU(N)LAR; 2 ay önce
Pandemi de canla başla çalışan sağlık personelinden bahsediyorsunuz. Sağlıkçıların emekleri ödenmez diyorsunuz. Pekiiii 2 yıl hatta üçüncü yıla giriyoruz görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavını yaptılar, yapamadılar ertelediler, tekrar ertelediler sonra sınav yaptınız, sorular sınav önce sosyal medyada dolaşıyordu bu cebbası… kovid ve temaslıları sınava almadınız onlara 3-4 ay sonra ek sınav yaptınız. Sosyoloji ek sınava bakın/Araştırın 15 e yakın aynı sorular sormuşlar. Ve buna rağmen Kadro sayılarını artırmadınız ilk sınava girenlerin hakkını gasp ettiniz! Kendinizi de bizi de hükümeti de perişan ettiniz.

Diğer kurumlar pandemiden dolayı mülakatta herkese 100 puan verdiler. Bizim bakanlık sınav hiz. Komisyonu Mülakat aşkı ile mülakata çağırdılar. canla başla çalışan sağlık personeline sınavda 80 ve üzeri alanlara 45-50 puan vererek elleme yaptılar biraz araştırılırsa isimleri dahi belli!

Şimdi sıra unvan değişikliği sınavına geldi halen mülakat aşkınız devam etmekte, ek sınav yaptığınızdan dolayı kadro sayılarını artırmıyorsunuz. Barajı geçen personelimize kadroyu vermiyorsunuz. Oysa ki, müdür, başkan bşk yrd, uzman, başhekim, bşhkm yrd, sağlık bakm md, ilçe sğ md, md yrd, genel md, daire bşk, vb gibi kadrolara sınava tabi tutmayıp mülakata tabi tutmuyorsunuz.

Canla başla çalışan personelinize yapılan gys ile uds sınavında barajı geçen/kazanan bütün personelinize unvanı vermek haksızlıkları gidermiş olacaktır aksi takdirde personelinizin kuruma ve özellikle SINAV HİZMETLERİ KOMİSYONUNA karşı güven duygusu hiç bir şekilde oluşmayacaktır. Anlatılacak çooook soru(n)larımız var kulak veren yokk..!

Merkez ve Taşra teşkilatlarındaki personelinize anket yapın göreceksiniz ki, sahada konuşulanlar ile masada konuşulanlar arasındaki bağlantının doğru orantılı olmadığını ve hükümete büyük zarar verdiğini göreceksiniz.
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?